Jump to content

Yano

Members
 • Content Count

  283
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Good

About Yano

 • Rank
  Member
 • Birthday 07/07/1981

City (optional)

 • Miasto
  Cieszyn
 1. Fajny tut Lisie. Pare przydatnych rzeczy.
 2. Pod kątem jakości efektów specjalnych, to po takich filmach jak Transformers, czy District9 wypadłem z butów i myślałem że już nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć... i wtedy pojawił się Avater w 3D - przy nim spadły mi buty i skarpetki... Po prostu brak słów. REWELACJA!
 3. Ok, już sobie poradziłem. Skrypt jest banalny i wygląda mniej więcej tak: loadmaxfile "file01.max" render outputFile: "c:/rendery/render01.tif" vfb: false progressbar: true loadmaxfile "file02.max" render outputFile: "c:/rendery/render02.tif" vfb: false progressbar: true loadmaxfile "file03.max" render outputFile: "c:/rendery/render03.tif" vfb: false progressbar: true Skrypt otwiera po kolei 3 pliki i renderuje scene. Ustawienia renderingu nie zmieniają się, czyli tak jak mamy ustwaione w pliku tak nam zrenderuje. Czyli dobrze jest przygotować sobie sceny przed odpaleniem skryptu - ustawić rozdzielczość, wybrać viewport(kamere) który ma być renderowany, itp. Parametr vfb: false - wyłącza Virtual Frame Buffer- lepiej to dodać jeżeli renderuje sie dużo plików, bo w przeciwnym razie będziemy mieli otwartych mnóstwo okienek, które zjadają ram, bo każdy render robi sie w nowym oknie zamiast w tym samym (nie wiem dlaczego) Wyłączając vfb nie widzimy w ogole postępu renderingu, więc dobrze włączyć progressbar: true - to nam uaktywni pasek postępu w dolnej belce. Mam nadzieje że komuś sie to przyda :) Pozdrawiam.
 4. Witam Jaka jest komenda w maxscript do ładowania sceny .max ? Próbowałem openFile -ale to chyba nie to, albo źle to robie. Generalnie potrzebuję prosty skrypt który będzie otwierał po kolei pliki max'a i renderował po jednym ujęciu. Chciałbym to jakoś zautomatyzować, zamiast otwierać i renderować wszystko ręcznie. Szukałem już chyba wszędzie informacji na ten temat, ale nic nie znalazłem... może źle szukam. :/
 5. Hehe, projekt Korony wygląda znajomo... może temu że moja łapa też na nim troszke leżała ;) Kawał dobrej roboty Mario! :)
 6. Bardzo ładnie to wszystko wyszło. Podoba mi się w animacjach że nie są to tylko bezduszne przeloty kamery po ścianach, ale jest jakaś akcja, chodzą ludzie, jadą samochody. Z reguły brakuje tego w innych wizkach, a u Ciebie to jest i wygląda dobrze. I nie zgodze sie z tym że ludzie wyglądają tragicznie, ale fakt- zbliżenia na nich są raczej niewskazane.
 7. Dobra robota Mario! :) Jedno co mi sie rzuciło w oczy to teksturka parkietów, a ściślej to troche za duże przerwy pomiedzy deskami, za duży bump, przec co wygląda to troche nienaturalnie.
 8. Na moje oko nie takie świetne. Przyzwoite, ale bez rewelacji.
 9. Świetna animacja! Prosta, to fakt, ale w animacjach nie to jest najważniejsze. Ujęcia kamery ładne, płynne i bez rażących błędów. Bardzo przyjemnie się ogląda. Szkoda tylko że dialogi są wypowiadane tak bez emocji - tylko to mi nie siadło, a poza tym dobra robota, gratuluje!
 10. Hehe, myślałem że Ty jeszcze kaca leczysz po weselu, ale widze że znów pracujesz po nocach ;) Fajny reel, z technicznego punktu widzenia szczególnie podoba mi sie sposób prezentacji still'ów(kilka na raz na podzielonych fragmentach obrazu) Poza tym niektóre ujęcia wydają mi sie dość znajome ;)
 11. Stronka fajna, ale zawartość dużo lepsza! Portfolio robi wrażenie :)
 12. Dokladnie! Co z tego że będzie 5mln poly jak całość będzie wyglądała do d... Ta praca jest świetna, bardzo mi się podoba.
 13. bardzo fajnie, ciekawie, oryginalne, choć nie mam pojęcia co to :D
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy