Skocz do zawartości

Animacje i Wizki: zestaw archiwalny


Rekomendowane odpowiedzi

hej

 

w zasadzie nie pokazuje rzeczy ktore robie w pracy, bo wizki i animacje architektury sa raczej malo ambitnymi zadaniami i jakos nigdy nie widzialem sensu postowania tego wszystkiego;) no ale jako ze ja i forumowy quadysz zmienilismy miejsce zatrudnienia to wrzucam zestaw pt. "jak pewna firma robila kiedys animacje i wizki" ;)

 

na pierwszy ogien ida animacje - kolejnosc chronologiczna - wszystkie powstaly jeszcze w zeszlym roku. glownie robilismy to z quadyszem, ale wiadomo jak to w takich firmach bywa - inni tez paluszki swoje mogli tu i tam poumaczac, wiec jakby ktos byl zainteresowany to na pm'a prosze - napisze kto dokladnie co robil.

a zeby nie przedluzac:

 

1.

 

koscielna.jpg

 

 

 

2.

 

quattro.jpg

 

 

 

3.

 

sbc.jpg

 

hmm...moze mi ktos powiedziec jak wkleic ten smieszny kod z vimeo zeby tutaj no forum ladnie sie wyswietlaly zembedowane filmy?

 

wizki wrzuce niedlugo, musze je tylko znalezc;)

 

____________________________________________

 

edit: no to kilka na poczatek (kolejnosc przypadkowa):

 

1.

01_prosta.jpg

 

2.

02_prosta.jpg

 

3.

03_prosta.jpg

 

4.

04_konstancin.jpg

 

5.

02_lot_ptaka.jpg

 

6.

01_lukasinskiego.jpg

 

7.

biuro_ec.jpg

 

8.

recepcja.jpg

 

 

milego ogladania:)

pozdr

mt

Edytowane przez mt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo Fajne filmy prompocyjne. Przyjemnie się je ogląda.

Trójka najlepsza. Ma najfajniejsze ujęcia i ciekawe patenty.

Miejscami niestety ludzie bardzo słabo wyszli. W szczególności jak wchodza na pierwszy plan. W Dwójce jest taki moment że siedzą przy stolole w mieszkaniu tam to najgorzej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wizki i animacje architektury sa raczej malo ambitnymi zadaniami i jakos nigdy nie widzialem sensu postowania tego wszystkiego;)

 

Ja nie uważam by byly mało ambitnymi tematami zwłaszcza gdy macza sie palce przy projektowaniu ale takze moim zdaniem nie ma projektowania bez wizualizaowania i obejrzenia tego co sie projektuje:) ale w polsce jescze malo architektow to rozumie naszczescie ja pracuje z takimi co to rozumeją. ale kuniec offtopa,

 

BAAAARDZO fajne te animacje naprawde świetne, ale ludzie nie wszedzie wyszli kiepsko gdzieniegdzie wyszli bardzo realnie, ujęcia tez bardzo fajne ciekawe filmy nie sa nużące, sa ciekawe i przyjemnie sie oglada.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie ma projektowania bez wizualizaowania i obejrzenia tego co sie projektuje:)

bardzo śmiałe i bardzo nietrafne spostrzeżenie jeśli mówimy o fotorealistycznych wizualizacjach 3D ;)

 

a co do animacji

jak dla mnie bardzo fajne, czasami za duży kontrast pomiędzy zacienionymi miejscami a tymi nasłonecznionymi, ale całość trzyma poziom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze:)

 

ludzie rzeczywiscie miejscami mocno nie-teges, ale ludzie mieli byc, a juz wole tych od erpecow;p a na nagrywanie modeli nie bylo budzetu;)

co do kontrastu to nie wiem, jakos nigdy tego nie zauwazylem - ja tam lubie wykontrastowane obrazki, ale nigdy nie rzucilo mi sie w oczy ze gdzies jest przegiete.

a co do tego ze wizki sa malo ambitne - chodzilo mi o to ze dla mnie sa malo ambitne, bo to w prawie zawsze jest praca odtworcza. dlatego wole robic animacje, bo tam chociaz mozna sie pobawic troche:)

 

dodalem kilka dupereli do pierwszego posta

enjoy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne interiory, fajnie oświetlone, materiały ok szkoda że czasem widać sampling. Ludzie pijący kawę wyglądają sztucznie, ale to czepialstwo :)

Exteriory mi się mniej podobają bo są słabo oświetlone. Ciemny cień, brak dispa na zbliżeniach i samochody jeżdżące jak po torach gryzą po oczach.

 

Jak robiłeś fontannę? czy to mapka obracająca się do kamery?

 

Szacunek, bo widać masę pracy włożoną w te projekty!

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za komentarze i za fronta:) ciesze sie ze sie podoba.

 

garsc odpowiedzi:

 

eric - wbrew pozorom nie trzeba do tego demonow predkosci. fakt ze na potrzeby animacji zlozylismy skromna faremke (kilka serwerow 2x xeon quad 8gb) ale wszystkie sceny byly przygotowywane na kompach typu quad core 2-6bg ram. a chmurki sa bezczelnie nagrane kamera;) sa sposoby zeby zrobic ladne animowane chmurki, ale szkoda bylo na to czasu;) tutaj efekt byl wystarczajacy

!Ewert - z fontanna ten sam patent - nagrana na tle nieba jakas fontanna w jakims parczku. ale moim zdaniem ona znosnie wyglada tylko w pierwszym ujeciu, w pozostalych jest mocno srednia. a disp w animacji i tak jest widoczny tylko dla ludzki ktorzy w tym siedza, przecietny inwestor nie widzi roznicy, wiec po co przeplacac?;) bol z takimi duzymi tematami jest taki ze roboty jest znacznie wiecej, a czasu proporcjonalnie mniej. trzeba isc na kompromisy.

Trybal - gdybysmy sami robili samochody i ludzi to animacje nie powstawalyby miesiac tylko po pol roku. litosci;) to tutaj to sa pokupowane jakies gotowe paczki.

qbanek - woda sie rusza, ale za slabo, nie bylo czasu na testy, poszlo z pierwszego strzalu.

 

jeszcze raz dzieki wszystkim

pozdr

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie to wszystko wyszło. Podoba mi się w animacjach że nie są to tylko bezduszne przeloty kamery po ścianach, ale jest jakaś akcja, chodzą ludzie, jadą samochody. Z reguły brakuje tego w innych wizkach, a u Ciebie to jest i wygląda dobrze. I nie zgodze sie z tym że ludzie wyglądają tragicznie, ale fakt- zbliżenia na nich są raczej niewskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najmocniej przepraszam za zamieszanie, ale chwilowo musze zablokowac dostep do animacji i obrazkow. dzisiaj sprawa powinna sie wyjasnic i wszystko wroci do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

t0m3k - troche inaczej - okazalo sie ze cos z tych rzeczy mialo w umowie wpis na temat tego ze nie mozna publicznie pokazywac. o czym nie zostalem wczesniej poinformowany. w zasadzie to jest moja dobra wola ze to zablokowalem, bo prawa autorskie sa przy mnie i nie podpisywalem nic o nie pokazywaniu. niestety do tej pory nie uslyszalem sprecyzowanej odpowiedzi na pytanie co konkretnie mam zablokowac.

Edytowane przez mt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne animacje Mat! Niesamowity rozmach i dopickanie detalu! Naprawdę gratuluję! Miejscami ludziska są nieproporcjonalni (w drugim filmie) - w sensie proporcji rąk do głowy itd. Ale reszta! Zwłaszcza genialna animacja samochodów! Jedna z najlepszych jakie widziałem w tego typu prezentacjach! 5*

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t0m3k - troche inaczej - okazalo sie ze cos z tych rzeczy mialo w umowie wpis na temat tego ze nie mozna publicznie pokazywac. o czym nie zostalem wczesniej poinformowany. w zasadzie to jest moja dobra wola ze to zablokowalem, bo prawa autorskie sa przy mnie i nie podpisywalem nic o nie pokazywaniu. niestety do tej pory nie uslyszalem sprecyzowanej odpowiedzi na pytanie co konkretnie mam zablokowac.

 

Prawa autorskie do grafiki tak, ale do znaków firmowych jeśli takie wystąpiły to nie. Także z mojego punktu widzenia to do wymazania są znaki i resztę można śmiało pokazywać, jeśli oczywiście gniew klienta Ci nie straszny :)

Co nie zmienia faktu, że robota faktyczie pierwsza klasa. Wielkie gratulacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze sie podoba, szkoda ze chwilowo nie moge udostepnic tej 3 animacji.

 

loko - kiedys ja znow odblokuje, ale kiedy? ciezko powiedziec

halset - muzyka jest stockowa, a ile bylo przekopywania sie przez kupe zeby wyciagnac cos w miare znosnego - klekajcie narody...

 

jeszcze quadysz mial podorzucac troche swoich wizek, ale sie opiernicza z leksza;p

 

pozdr

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności