Jump to content

peter_f

Members
 • Content Count

  1,244
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Everything posted by peter_f

 1. Pardon :) Gratsy dla Was wszystkich! To bez wątpienia najlepiej zrobiony film jaki widziałem. Wizualne arcydzieło i w dodatku bardzo klimatyczny film w duchu oryginału!
 2. [email protected] A możesz rozwinąć zdanie o słabych efektach i oczojebnym postpro?
 3. Ogromne gratulacje dla wszystkich twórców Księgi Dżungli! Tym filmem przełamano barierę sztuczności CGI. Absolutna rewelacja i OSKAR w pełni zasłużony! To jest ABSOLUTNIE GENIALNE!
 4. peter_f

  Reel 2016

  Świetna robota!!!
 5. Hej, może warto poczekać do końca roku. W zeszłym roku (ostatni dzień grudnia) kupiłem Quixela - 70%.
 6. Chciałbym zatem być początkującym. Po 16 latach pracy, po opłaceniu ZUSów, kosztów utrzymania rodziny itd. zwyczajnie mnie nie stać na taki wydatek. Szkoda, wielka szkoda...
 7. Niezwykła impreza i wspaniała okazja spotkania z niezwykłymi ludźmi. Wiem, że wiedza jaką przy okazji można będzie posiąść będzie bezcenna ale czy cena 1300 zł za bilet to nie przesada? Jeśli to nie błąd to widzę, że branża celuje w elity. Pozostali (w grupę których się zaliczam) mogą się tylko oblizać. Szkoda.
 8. Dziękuję za pozytywne komentarze :) No to kolejne: Ilustracja okładkowa do Britain at War Magazine - Boulton Paul Defiant - model Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego. Tekstury, Scena, Ilustracja moja: Hudswell Tragedy - ilustracje do artykułu dla magazynu "Memorial Flight" nt. tragicznej w skutkach kolizji samolotu Wellington i treningowego Martineta. Modele, tekstury, scena i ilustracja moje: Boxart do modelu Hurricane MK IId. Model Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego, modyfikacje, tekstury, scena, ilustracja - moje: Okładka magazynu Aeroplane Monthly. Model Glostera Pioneer, tekstury, scena, ilustracja - moje:
 9. Dziękuje bardzo :) @Loozack: dzięki Piter! Strasznie dawno nie gadaliśmy! Wielkie dzięki za miłe słowa. Ja mam wrażenie, że z każdym dniem wiem mniej niż więcej :) @pionix: noo Piciu! Milion lat! @MichalG; Dziękuję. Ja też wolę robić obrazki "w trudnych warunkach atmosferycznych", chociaż chyba najtrudniej zrobić te w dobrych. Strasznie chciałbym tak jak Ty, robić te piękne wybuchy w 3d! Byłby świetny dodatek do obrazków. @maciek3d: Dzięki! @Mariusz Panek: dziękuję. Ja też lubiłem sklejać modele, ale nudziło ,mnie jak stały na półce i się kurzyły. Więc lubiłem robić akcje i je palić. W kompie jednak można zrobić więcej...no i nie śmierdzi palonym plastikiem :) -------------------------- Poniżej 2 obrazki wykonane dla pilotów 6 dywizjonu F-16 ("Tygrysów") z użyciem fenomenalnej P11 Wojtka "Klimenta" Niewęgłowskiego (Kliment Woroszylow) i jego Heinkli i BF110 Sławka Ostrowickiego (pixel-factory).
 10. Wizualnie bardzo dobrze to wygląda, może ciut zbyt realistycznie, ale co tam, takie czasy. Trochę mi tu motion blura brakuje i animacja jest przez to trochę sztywna. Ale i tak - czapki z głów.
 11. Dzięki bardzo chłopaki! @Adek: dzięki wielkie za rekomendację!
 12. Ten model urywa cztery litery Wojtku! Świetna ilustracja! Graty Fronta!!!!
 13. Dziękuję bardzo serdecznie za pozytywne komentarze. Ostatnia okładka do magazynu "Britain at War" - modele autorstwa Adama Tooby'ego I w layoucie:
 14. Wszystko w grafice się strasznie specjalizuje i ogarnąć wszystko naraz jest nie lada wyzwaniem. Polecam zakupić biblię max'a i przerabiać rozdział po rozdziale. Jeżeli oczywiście zdecydowałeś się na maxa. Gdy ktoś mnie pyta czy polecałbym coś innego niż max to mówię TAK (to kwestia wieloletniej irytacji na niepoprawianych błędach programu począwszy, i skończywszy na idiotycznej polityce Autodesku co do licencji itd.). Słyszałem, że Modo jest świetne (i tanie). Jeżeli jednak chcesz zostać przy maxie to czytaj Bibilię maxa na początek, zeby zaznajomić się z podstawami, a potem przerabiaj tutoriale np. z evermotion.org lub 3dtotal. Wytrwałości!
 15. Serdecznie dziękuję za miłe słowa. Często już na drugi dzień wydaje mi się, że można coś było zrobić inaczej i lepiej i rzadko kiedy jestem zadowolony z tego co robię. Pływające dla odmiany:
 16. Ilustracje do Battle of Britain Vol. 1 i 2 - ciąg dalszy. Bitwa o Anglię, już spoza książek: Flying Tiger Kilka Lancasterów: Ilustracje do artykułu Shooting the Beast dla magazynu "Britain at War"
 17. Witajcie, Dawno nic nie wrzucałem na forum, więc z pewną nieśmiałością zdecydowałem się powrócić. Ponieważ trochę się tych prac uzbierało, a wszystkie są dość monotematyczne, i ponieważ nie chcę zaśmiecać forum dziesiątkami wątków, postanowiłem założyć teczkę z militariami w tytule. Większość to ilustracje militariów latających, ale na pewno trafią się i pływających i jeżdżących. Wszelkie uwagi i opnie mile widziane. Na wstępie chcę zaznaczyć, że w ilustracjach tych korzystam w niewielkim stopniu z własnych modeli 3d, a w znacznym z modeli moich kolegów - doskonałych modelarzy, z którymi mam zaszczyt pracować: Wojtka Niewęgłowskiego (Kliment Woroszylow), Sławka Ostrowickiego (pixel-factory), Darka Markiwa (2013) , Marka Rysia (mrys), Adama Tobby'ego. Oprócz fantastycznych modeli wykonali oni również tekstury bump z nitami i podziałami blach. Ja wykonywałem tekstury, głównie diffuse'y i reflect'y, a następnie shadery, sceny, tła, aż do ostatecznego finału. Ilustracje tu zamieszczone powstały przez ostatnie kilka (-naście) miesięcy do różnorodnych projektów, przede wszystkim do serii książek: Battle of Britain Combat Archive, będących zapisem wszystkich walk stoczonych w czasie gorących dni lata 1940 - czyli okresu Bitwy o Anglię. Pozostałe to ilustracje do pism i książek. Poziom ilustracji jest różny. Z kilku jestem zadowolony, z wielu mniej. Jednak poziom modeli, które wykonali moi znakomici koledzy jest bardzo wysoki. Dlatego na początek pozwolę sobie przedstawić ich modele. Ilustracje do Battle of Britain Vol. 1 i 2 - wrzucam ilustracje w layoucie jaki pojawia się w książkach (oczywiście w książce daty się zmieniają).
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy