Jump to content

piko84

Members
 • Posts

  510
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

piko84 last won the day on July 13 2013

piko84 had the most liked content!

City (optional)

 • Miasto
  Łódź

piko84's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

204

Reputation

 1. Mam taką wielką prośbę o dodanie na stronie głównej przy "ostatnie dyskusje" informacji o dziale z którego pochodzi wątek. Czasami tytuł nie mówi absolutnie nic i trafiam na wątki, które mnie zupełnie nie interesują, a przekonuję się że to nie mój dział dopiero po wejściu.
 2. Prosisz żebyśmy wyskoczyli ze swoich stawek, a ty swoją trzymasz w tajemnicy. Coś mi się tu nie dodaje... Ej powiedzcie ile byście krzyknęli to zobaczę czy do brze powiedziałem. Wydaje mi się że pytanie powinno brzmieć: Powiedziałem tyle i tyle czy to rozsądne?
 3. Rezerwacja sprzętowa może mieć związek z tym: https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa366778%28v=vs.85%29.aspx#physical_memory_limits_windows_7
 4. Bardzo fajne w odbiorze, może tylko opony za bardzo nówki - jakiś kurz by się przydał.
 5. Takie tam modele, które z okazji wolnego czasu udało się porenderować. Jeszcze troszkę dni wolnego jest to może uda się dorzucić kilka, ale już z innego motywu przewodniego.
 6. Miałem napisać coś sensownego, ale się chyba powstrzymam. Możliwe też że ogrom profesjonalizmu wprawił mnie w zaniemówienie. Szkoda na to linków w wyszukiwarkach.
 7. Tak, bo my maxowcy i inni nieblenderowcy nie zaśmiecamy wam wątków. Fajnie by było jakbyście potrafili się odwzajemnić podobnym postępowaniem.
 8. I co ci mamy odpowiedzieć? Nie wiemy czy masz do wydania 10 tysięcy czy 10 milionów, a to robi malutką różnicę. Podaj jakiś budżet to będzie można rozmawiać.
 9. Wydaje mi się że PROCAD już nie sprzedaje wersji 2.0
 10. No nie odcina do momentu uzbierania się większej liczby minusów i dostajesz ban 4 life. A tak serio to może jeden ban na 3 dni, następny ban na tydzień, kolejny na dwa dałby czas na przemyślenie. Jak już mamy system minusów to tylko ustalić granice - dostajesz 50 to masz odpoczynek trzydiowy, dostajesz kolejne 50 to już masz tydzień ... Z tego co pamiętam to system minusowania wykorzystany został jeden raz tylko.
 11. Co to jest roboczy materiał zdjęciowy, bo mnie tym zaciekawiłeś :) Drakul a wiesz co to jest loft lub wnętrze industrialne? Tam często się cegły widuje. Można do tej listy dorzucić jeszcze łódzką manufakturę lub choćby Manchester.
 12. Poświęciłem parę chwil na przeglądnięcie to i posta wyskrobę. Adek sprawdzaliście tę stronę, czy poszło bo było? Moim zdaniem jeśli jakaś strona zasługuje na newsa, to powinna reprezentować coś fajnego. Tutaj raczej zakoczenia w pozytywnym znaczeniu nie doświadczyłem. Tekstury drewna takie sobie - w sieci pełno lepszych darmówek, widać ewidentnie, że autor miał kilka próbek drewna, które w różnoraki sposób próbował łączyć tworząc coraz to bardziej wymyślne kompozycje. Rozmiary tekstur, biorąc pod uwagę że składane z kilku materiałów i łączone, nie powalają, myślę że można było sporo więcej wyciągnąć. Choć akurat w tym dziale jeszcze tragedii nie było. Ta nastąpiła w cegłach, które nijak cegieł nie przypominają. Przynajmniej rendery są na tyle nierealistyczne, że przypominają poprzednią dekadę i czasy pierwszych FPS'ów niż produktów służących do wizualizacji (piszę pod swoim kątem). Dispacementy w tych renderach produktów moim zdaniem przesadzone na tyle, że tekstury całowicie nieprzypominają cegieł. Innymi słowy masa pracy w błoto przez skopane rendery. Jako że nie jestem redaktorem, którego obowiązkiem jest wypróbowanie produktu przed recenzją postanowiłem odpuścić sobie pobieranie. Przyszła kolej na materiały. Nie uratowały niestety całokształtu - powiem że w moim odczuciu wyszły na 0. Materiały pobrane z biblioteki producenta są na tyle dobre, że wystarczy kilka sprawnych ruchów by uzyskać z nich seamless + bumpy. Nie mogę powiedzieć, że są złe. Są ok bo i jakość źródła jest ok, ale od strony z texturami oczekiwałbym choćby kilku pstryknięć aparatem, zamiast download + 5 minut Photoshop. W dodatku na renderkach niektórych tekstur dispracement bije po oczach nienaturalnością (strasznie wypukłe). Podsumowując, na razie nic dla siebie nie znalazłem. Kilka wersji kolorystycznych tej samej tekstury nie powoduje zachwytu i jest raczej tanim chwytem, aby zapchać stronę contentem. Widać że to początek początku, a w takim stadium reklamowanie strony nie jest dobrym pomysłem. Na chwilę obecną jestem na nie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy