Jump to content

Wiz: Korona & Nowe Powiśle

Recommended Posts

Witam,

Prezentuje tym razem dwa duże projekty nad którymi spędziłem trochę czasu „Korona” oraz „Nowe Powiśle”. Projekty są dość duże a więc przysporzyły wiele problemów. W „NP” była dostarczona bryła exteriora obiektu ale podczas przygotowania wizualizacji cały czas były wprowadzane zmiany co głównie wpływało na czas realizacji :( Zapraszam do wypowiedzi co o tym sądzicie. Więcej ujęć można zobaczyć na stronie http://www.fresh3d.pl

Projekty w pełni animowane – dlatego nie jest wszystko dopracowane na Tip Top

Kilka danych do projektu „Korona”

rośliny: 5477

samochody: 302

ludzie: 97

budynki: 1617

warstwy: 49

wszystkie obiekty w scenie: 16058

Klient: VisualDomain

Soft: Autodesk-Chaosgroup-Photoshop

Nazwa: Korona

exteriorsproject021001.jpg

exteriorsproject021003.jpg

exteriorsproject021004.jpg

Nazwa: Nowe Powiśle

exteriorsproject020001.jpg

exteriorsproject020003.jpg

exteriorsproject020005.jpg

exteriorsproject020007.jpg

exteriorsproject020008.jpg

interiorsproject016002.jpg

interiorsproject016003.jpg

interiorsproject016007.jpg

interiorsproject015007.jpg

Edited by Mario
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hej!

Praca trzyma poziom, bez dwoch zdan!

ale... Poprawy wymaga asfalt w ujeciach lotniczych(slady opon-charakterystyczne)

Generalnie te ujecia podobaja mi sie najbardziej. Jakis czas temu montowalismy spory kawalek miasta: http://www.evermotion.org/vbulletin/showthread.php?t=75726

wiem ze trudno osiagnac dobry efekt ale Tobie udalo sie to z duzym powodzeniem.

Zeby sie czepiac to dodam ze trawa kiepska w perpsektywkach z poziomu wzroku, ludzie-kukly(wiem, pewnie klient nalegal...) na 8 kostka powtarzalna, we wnetrzach BG za ciemne(chyba ze juz zmierzch mial zapadac ale osw sugeruje inaczej)

Pozdrawiam

P

Soft: Autodesk-Chaosgroup-Photoshop

Hyhy, modelowane w Mechanicalu, render pdplayer. :D

Ogólnie bardzo ładnie, ale widać gdzieniegdzie pośpiech i niskie parametry renderu, szczególnie we wnętrzach, ale i tak cholernie zazdroszczę zlecenia.

Pochwal się co to liczyło? :)

Pozdrawiam

Szymon

NO mario wkońcu coś pokazałeś - po tak długiej przerwie.

Ujecia z lotu ptaka mi sie najbardziej podobają , naprawde dobrze zrobione.MOze pokazszesz troche siatki - głownie przy widokach z gory.

Wnetrza - tez bardzo ladne

Ile czasu zajeły ci te projekty??

Zapomniałem dodać najważniejszą sprawę: prezentowane w/w projekty są w pełni animowane i dlatego nie są może najwyższej jakości. Trzeba tutaj liczyć się z pewnymi ograniczeniami i trudnościami. Największym problemem było ożywić wszystko i mieć pod kontrolą. Często trzeba było zrezygnować z pewnych lepszych rozwiązań na gorsze.

::bbandi, simonhc

Dzięki za opinie

::tweety

z komercyjnymi projektami jest tak że klient co chwile zmienia i wprowadza ulepszenia, które czasem są okej a czasem dziwne.

Pani w recepcji też się interesuje grafiką i w wolnej chwili przegląda forum :P

::pressenter, Quadysz, Użytkownik, Korbol,

gdyby nie było animacji to z pewnością lepiej exteriory by wyglądały. Jakość spadła też przy konwertowaniu na JPG-a Nie chciałem tutaj wrzucać ciężkich plików aby szybciej się wczytywało.

sprzęt to kilka quadów ostro przetaktowanych (3,3-3,9GHz)

roboczy sprzęt to quad 3,8GHz, 8GBramu, GF7900GTX

Statyczne rendery liczyły się nocami „Korona” w rozdzielczości 10k około 7-10h

Animacje liczyły się kilkanaście dni

::Marek G

siatkę wieczorem zamieszczę. Czas realizacji zmieniał się z każdą poprawką :P Wyjściowy czas to 2 miesiące a trwał ho ho i jeszcze troche.

Zapomniałem dodać najważniejszą sprawę: prezentowane w/w projekty są w pełni animowane i dlatego nie są może najwyższej jakości. Trzeba tutaj liczyć się z pewnymi ograniczeniami i trudnościami. Największym problemem było ożywić wszystko i mieć pod kontrolą. Często trzeba było zrezygnować z pewnych lepszych rozwiązań na gorsze.

No to trzeba było tak od razu :) To zmienia całkowicie sposób oceny.

Gdzie można zobaczyć animacje ?

Łoj! Ale ogrom pracy! Wyszło znakomicie. Jedynie drobne mam zastrzeżenia do nieba i jezdni. Parking na dachu to mistrzostwo świata.

I mam takie pytanie. Na ile wierna do rzeczywistości jest zabudowa dookoła?

Animacje tego projektu z ogromną chęcią bym obejrzał:)

::Fr3d3k, indian, grigoriob, kannu, Pionier, hcpiter, _Orion_, chudy,

Dzięki

::Użytkownik, simonhc

w najbliższym czasie poskładam różne animacje w jedno demo i oczywiście dam znać o tym fakcie.

::ant-3d

wiem że lipa :P

::Morphe

wykonanie samych chodników zajęło sporo czasu nie mówiąc o układaniu drzewek oraz domów :P

::pionix

otaczający teren wykonałem na podstawie planów zagospodarowania terenu oraz zdjęć satelitarnych. Starałem się aby tam gdzie w rzeczywistości istnieją domki, bloki i magazyny były odpowiednie bryły 3D.

Fragment ujęcia w oryginalnej rozdzielczości.

korona1parking.jpg

Siatka

korona1a.jpg

• Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy