Jump to content

Mulholland

Members
 • Content Count

  713
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Mulholland last won the day on August 19 2013

Mulholland had the most liked content!

Community Reputation

149 Excellent

About Mulholland

 • Rank
  Member

City (optional)

 • Miasto
  Poznań
 1. Hej Znalazłem taki tutorial czy też prezentację modelowania wizualizacji architektonicznej przy użyciu gotowych assetów. Może przyda się komuś początkującemu.
 2. Cześć. Może spóźniony news, ale dzisiaj o 21:00 ( czyli za 2h ) odbędzie się live stream z Mateuszem Wielgusem Mateusz jest architektem, designerem i grafikiem 3D pracującym w Blenderze. Jego prace możecie zobaczyć na Artstation: https://www.artstation.com/mateusz_wielgus Jeśli jesteście użytkownikami Blendera, używanie innych narzędzi, ale interesuje Was jak wyglada praca w Blenderze, lub po prostu chcielibyście zadać pytania dotyczące jego warsztatu, tutaj jest link do streama: https://www.youtube.com/watch?v=fwsX2nIaowc&feature=youtu.be
 3. Mam taki problem. Mam nazwę tesktury w Asset Trackerze i chciałbym znaleźć wsystkie shadery/materiały które jej używają. Czy jest jakiś sposób na to? Próbowałem w Rendering --> Material browser i material explorer ale wyszkukiwarka nie pokazuje map, można wyłącznie znaleźć materiał. Czy ktoś zna taki sposób?
 4. Cześć Kiedyś widziałem na stronie ze szkoleniami Simona HC tutorial w którym pokazane było użycie proceduralnej mapy tworzącej coś w rodzaju zacieków na modelu. Niestety nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywała, może ktoś mógłby mi podpowiedzieć? Nie wiem czy to była mapa 3ds maxa czy Vraya.
 5. Cześć. Ja polecam GarageFarm.NET. Generalnie kalkulatory na farmach dają bardzo ogólne przybliżenie kosztów, najlepiej puścić sobie test 1/10 res dla stilli albo co 15 klatkę dla animacji i albo policzyć sobie samemu albo skorzystać z systemu estymacji kosztów na farmie. Poza tym większość farm ma system priorytetów więc możesz sobie wybrać niższy i poczekać dłużej za niższą cenę.
 6. Bardzo fajne. Przypomina mi się książka "Niewidzialne miasta" Italo Calvino.
 7. Bardzo klimatyczne. Możesz się podzielić jak zrobiłeś mapkę displacement śladów po gąsienicach? To dwie tekstury nałożone na siebie?
 8. Bomba. Wielkie propsy za Ju, jakoś niepopularny ten samolot. :)
 9. Cześć. Dzięki wielkie za pomoc.
 10. Cześć. Czy znacie może jakiś szybki sposób żeby przenumerować wyrenderowane klatki? Np. zakres -50 do 50 przesunąć do 0 do 100? Z tego co wiem to chyba da się to w Total Commnaderze zrobić ale nie znam metody. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi.
 11. Generalnie lepiej ustawić ekspozycję i używać kamery Vraya. System Vraya jest zbudowany do takiego workflow i lepiej tak robić niż zastanawiać się czy jakieś problemy nie wynikają z braku kamery. Zresztą po jakim czasie pracy to staje się bardzo szybkim, naturalnym narzędziem. Jeśli nie chcesz grzebać w ustawieniach kamery po prostu operuj czasem ekspozycji, ustaw tak żeby było jak w twoich renderach powyżej i nic nie już ruszaj. Jeśli chcesz doświetlić cienie, bez robienia tego w poście, to pobaw się ustawieniami Color Mappingu. Jeśli masz linear to podciągnij cienie i wygaś trochę światła. Lub spróbuj Exponential lub Reinhard, jest sporo informacji w necie jak to działa.Niestety też czasem trzeba trochę skorygować ustawienie ekspozycji w kamerze ale możesz to robić wyłącznie czasem ekspozycji ( 1/s ), wystarczy ci to jedno ustawienie. ( Poza tym vignetting na off, i color balance na neutral. ) "Podsumowując czy wraz z animacją zmieniać któreś parametry kamery lub słońca (co jest raczej głupim pomysłem)." ---> na pewno to nie jest rozwiązanie.
 12. Dziękuję za podpowiedzi. Spróbuję tych metod i wrzucę co mi wyszło.
 13. Cześć. Mama takie pytanie, w jaki sposób mogę wyciągnąć detal w teksturach. Często kiedy jet on drobny po prostu znika na renderze. Wiele razy widziałem rendery ze świetnym detalem w teksturach, nawet jeśli były w bardzo niskiej rozdzielczości. Poniżej wklejam przykład renderu a poniżej jest tekstura. 3ds max + vray Wyłączyłem filtrowanie w teksturze, blur ustawiłem na 0,2. Mam wysokie ustawienia Adaptive dmc i wysokie dosyć crl thresh. ( 0,002 ) Rozdzielczość tej próbki to 726 x 300, to jest kawałek większego obrazka. Tutaj jeszcze mapa reflection, też w sumie nie widać, chociaż płytka jest biała prawie to rozumiem. Ale jakiś blik mógłby się pojawić.
 14. Bardzo fajna praca. Więcej takich na forum!
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy