Skocz do zawartości

Problem: co powinno znaleźć się w stopce


fred_000

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jezeli juz umieszczasz stopke, to :

 

Copyrights {ktos, ewentulanie adres strony}, {rok, ewentualnie lata redagowania}

Gdy korzystasz z CMS'ow to zapewne trzeba podac link do strony producenta.

 

Na moim portalu { http://www.stal.nowadeba.pl } mam taka stopke:

 

www.stal.nowadeba.pl © 2005-2006 | wszelkie prawa zastrzeżone

Kopiowanie jakichkolwiek materiałów bez zgody administratorów surowo zabronione

Powered by PHP-Fusion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli robię stronkę powiedzmy dla jakiegoś tam ośrodka, to copyrights należą do kogo? Do mnie czy do nich z momentem wzięcia kasy za zlecenie? Wpisuję autora strony, czy firmę?

Jeżeli chciałabym zrobić nowy serwis, oparty na pewnych zasadach, i nie chcę aby ktoś skopiował mój pomysł, to jak się przed tym zabezpieczyć?

Opatentować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bierzesz kase to servis przechodzi na wlasnosc firmy ktora ci zaplacila i do niej naleza prawa bo je sprzedajesz wtedy mozesz umiescic "power by twoja nazwa" ewentualnie stworzony przez :) W copyrights mozesz umiescic link i jakis text do czego roszczysz sobie prawa na tej stronce ... jeżeli jest twoja. określasz to pisemnie w punktach.

 

Tak mi się wydaje :P Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chciałabym zrobić nowy serwis, oparty na pewnych zasadach, i nie chcę aby ktoś skopiował mój pomysł, to jak się przed tym zabezpieczyć?

moge sie mylić, ale to chyba tak jakbyś połozył 5zł na ulicy i chciał zeby nikt tego nie zabrał. kazdy moze podpatrzeć twoje pomysły..

 

możesz sprzedać prawa do witryny, ale autorstwa nikt nie może ci zabrać.

copyright powinno załatwić wszystko, ale na tych wiekszych serwerach dają all rights reserved.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe.

Nie wiem.

Właśnie dlatego pytam.

 

Fajnie by było zgłębić ten temat, bo mam wrażenie, że część przepisuje bezmyślnie to copyrights, nie posiadając żadnej konkretnej wiedzy na temat prawnej strony publikowania swoich wytworów w internecie. Ale może się mylę.

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa autorskie naleza sie Tobie - za wykonanie serwisu - kodu, grafiki itp. Jezeli podpisujesz umowe ze zleceniodawca i tam zrzekasz sie praw majatkowych, to przechodza one na zleceniodawce, wiec prawdopodobnie to ona ma kopirajts ;). Ale od czego sa klauzylki w umowie, odnosnie umieszczenia swojego nazwiska/nicku w stopce?

 

Odnosnie tworzenia serwisu - jezeli napisales jakis naprawde ciekawy skrypt, ktory sie jeszcze nie ukazal na internecie, to dodaj komentarze do samego skryptu - "skrypt by {ksywa}. kopiowanie surowo zabronione bla bla}"

 

Pozdrawiam.

 

btw. nie ma to jak popisac zaraz po wstaniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale od czego sa klauzylki w umowie, odnosnie umieszczenia swojego nazwiska/nicku w stopce?

 

A po co klauzulki? Zgodnie z prawem możesz zawsze podpisać swoje dzieło, a nabywający prawa materialne nie może Ci tego zabronić. Dotyczy to nie tylko stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co klauzulki? Zgodnie z prawem możesz zawsze podpisać swoje dzieło, a nabywający prawa materialne nie może Ci tego zabronić. Dotyczy to nie tylko stron internetowych.

 

nie do końca jest to prawdą, Knysha ma racje lepiej to zawrzeć w umowie.

przecież klient za to płaci i kupuje Twoje dzieło, znam kilka spraw dotyczących sporów o podpisy pod stroną niektóre ciągną się przez lata :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś właśnie z tym związany problem stąd jakaś wiedza na ten temat u mnie

 

Istnieją 2 rodzaje praw autorskich dotyczące danego dzieła: osobiste i majątkowe.

Prawa majątkowe mozna odsprzedawać. W przypadku zlecenia na wykonanie dzieła - po ukończeniu dzieła prawa majątkowe przeczhodzą na zleceniodawcę.

Osobiste prawa autorskie są niezbywalne i należą do autora dzieła. Autor ma zawsze prawo do podpisania pracy.

 

http://www.prawo.lex.pl/bap/student/Dz.U.2006.90.631.html

 

[ciach]

 

Rozdział 3

 

Treść prawa autorskiego

 

Oddział 1

 

Autorskie prawa osobiste

 

Art. 16. Jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, autorskie prawa osobiste chronią nieograniczoną w czasie i niepodlegającą zrzeczeniu się lub zbyciu więź twórcy z utworem, a w szczególności prawo do:

1) autorstwa utworu;

2) oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem albo do udostępniania go anonimowo;

3) nienaruszalności treści i formy utworu oraz jego rzetelnego wykorzystania;

4) decydowania o pierwszym udostępnieniu utworu publiczności;

5) nadzoru nad sposobem korzystania z utworu.

 

[/ciach]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności