Skocz do zawartości

Kłopoty z opcją Region


waza

Rekomendowane odpowiedzi

Coś naknociłem i nie wiem co!!! Przy ustawieniu opcji Region renderuje mi inną część sceny niż ta wyznaczona przez Region. Tak jest zarówno w widoku Camera jak i Perspective. W pewnym momencie, nawet przy View renderowała mi się tylko część sceny (na całej ramce) ale to już wróciło do normy.

 

Z góry dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

czy renderujesz w Vrayowskim VFB?

(czy na okienku w którym ci się renderuje pisze Perspective, czy pisze Vray Frame buffer?)

Bo niekiedy jeśli renderujesz w Vrayowskim VFB, i nie masz ustawionego "get resolution from max" tylko inną rozdzielczość, to tak się robi, ponieważ region działa na rozdzielczość tą którą się ustawia w zakładce Common a nie na rozdzielczość Vrayowską.

 

Jeszcze druga rzecz co mi wpada do głowy to może kliknij prawym na nazwę Viewportu Perspective i załącz Show Safe Frame. (żebyś widział jaka część Viewportu wchodzi woglę w grę przy renderowaniu, bo on to musi potem obciąć albo rozszerzyć żeby pasowało do wielkości renderowanego obrazu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniu, o to chodzi.

Powstały inne "problemy", które opiszę dla zainteresowanych.:

Rozdzielczość (1280x960) wybrałem na Frame buffer. Po zaznaczeniu Ger resolution from Max zmieniła się na 433xcoś tam (proporcjonalnie do pierwotnej) i musiałem ręcznie ją ustawić. Ale to już mały pryszczyk.

 

Przy okazji gratuluję Aniu wyniku za Syrenkę (to już dawno, ale nie miałem okazji), dziękuję za świetne tutki o teksturowaniu, i wogóle jestem pod wrażeniem Twojej twórczości. Każdemu polecam, niech odwiedzi Twoją stronkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności