Skocz do zawartości

Scena 3D: Aneks


marunioms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Przedstawiam wstępny projekt jednego z pomieszczeń w moim przyszłym mieszkanku, które otrzymam dopiero w przyszłym roku. Pokój o wymiarach 4,6m x 4,2 m, który chcialem podzielic na 2 czesci oddzielone od siebie rozsuwanymi drzwiami (kuchnia i pokoik). W załączeniu zamieszczam rzut i szybką wizualizację (cześć modeli moja, część z neta). Jestem zupełnym amatorem jeżeli chodzi o architekturę wnętrz dlatego prosiłbym o opinie odnośnie funkcjonalności takiego pomieszczenia oraz podpowiedzi co ewentualnie zmienić, a może porzucić pomysł.

 

http://img441.imageshack.us/my.php?image=aneks1ld9.jpg

http://img157.imageshack.us/my.php?image=projektanekslh2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mi się wydaje, że jeśli chcesz juz ukryć kuchnie (nie wiem czy taki był cel z tymi drzwiami suwanymi) to i tak bedziesz ciągle przez nią przechodził, w zwiazku z czym i tak w praktyce bedziesz miał rozsuniete te drzwi.

 

Ale bardzo ładna aranżacja.

 

ps. ile metrów ma mieszkanie? ...moze pokaz rzucik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojt0000: jaki komputer taki czas, Celeron i 512 RAM to nie poszaleje :)

 

Udziar: Mieszkanko jest nieduże - 53,8 m2. 2 pokoje + kuchnia + łazienka + ubikacja (rzucik w załączeniu). Chciałem uzyskać 3 pokoiki + kuchnie. Drzwi

nie mają za zadanie ukryć kuchnię. Chodzi o to zeby podczas gotowania i wizyty jakiegos goscia mozna bylo odizolowac sie od pomieszczenia kuchennego.

 

Rzut mieszkania

http://img134.imageshack.us/my.php?image=rzutmieszkankohg7.jpg

 

PS. Szkoda ze tak malo podpowiedzi. Moze przesunac jakos scianki. Bede bardzo wdzieczny za pomoc. Oczywiscie wizke mozna komentowac, na to tez licze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie zamkniecie to trochę pretensjonalna sprawa. Salon zamiast stać się na prawdę salonem staje się taką małą klitką gdzieś na końcu mieszkania... Może by tą kuchnie na bok odstawić, żeby z korytarza się do salonu wchodziło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maceo: ogólnie założenie jest takie: przy otwartych drzwiach wrazenie większego salonu z aneksem, zamknięcie drzwi umożliwia z kolei uzyskanie pelnej izolacji. Próbowalem juz różnych ustawień ale wielkość pokoju niestety nie pozwala na zbyt duze manewrowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam Tobie te przesuwne drzwi, przy tym układzie beda cie bardziej denerwowac anizeli pelnic dobrze swoja funkcje. zostaw kuchnie otwarta, badz zasłon ja mała wyspa badz drugim biegiem szafek które od strony salonu moga byc ciekawie zaadaptowane. Przestrzen nie jest duza zatem dodatkowe pomniejszanie jej jest niefortunne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada, jeżeli już tak zaprojektowałeś aneks kuchenny postaraj się aby wnętrze kuchni nie było widoczne od strony pokoju. Zapewniam Cię, że utrzymanie kuchni na codzień w tak sterylnym porządku jak na wizce będzie baaaardzo kłopotliwe. Rozwiazaniem będzie usytuowanie blatów i wszelkich urządzeń kuchennych po prawej ilewej stronie lub przesłonięcie od frontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bardzo chcesz zachowac 3 pokoje, ale ja bym wogole nie robil kuchni tam gdzie chcesz. Przede wszystkim nie ma tam wentylacji. Za to polaczyl bym te dwa pokoiki kolo siebie i tam ewentualnie zmniejszyl kuchnie i zasłonil przesuwanymi drzwiami.

 

Druga kwestia przemawiajaca "przeciw" to to ze tam gdzie chciales wstawic kuchnie - masz 2,50m na zabudowe kuchenna. Jak wrzucisz lodowke kuchenke zlew (60) to praktycznie nie masz blatu roboczego (rysunek). O zmywarce nie mówie...

 

[/url]propozycjaaw2.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz o wizce to nie podoba mi sie tekstura podlogi....odnosnie samego rozwiazania wnetrza to jesli chcesz zachowac taki uklad jaki masz to wydaje mi sie ze za duzo wnetrze traci na przejrzystosci co raczej bylo by lesze na tak malych powierzchniach....zupelnie nie rozumiem tych dywanikow na drewnianej podlodze....wygladaja moim zdaniem jak takie troche z łazienki(jeszcze sie ktos na nich przewroci pedzac na pyszny obiad)... a co do reszty to powiem słowami Goethe'go:" wiecej swiatła"(ten bezowy kolorek bym wykroil bo maci tylko atmosfere pomiedzy brazem a granatowym :) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Raczej zrezygnuję z aneksu kuchennego i pozostanę przy 2 pokojach i kuchni.

Udziar: pomysł bardzo fajny, ale raczej na to nie pójde bo zalezy mi na ilości pomieszczeń.

Postaram się wrzucić jakieś kolejne wypociny dzisiaj lub jutro pozdr :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności