Skocz do zawartości

Logotyp: agencja fotograficzno-reklamowa


mr_marchew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

potrzebuję obiektywnej oceny logotypu dla agencji fotograficzno-reklamowej. Z góry dzięki za sugestie co można by zrobić lepiej, poprawić. Chciałbym to dopieścić na ile się da, ale wiadomo, że samemu czasem trudno dostrzec jest pewne rzeczy, czy to dobre, czy złe, jeśli zbyt długo się nad czymś siedzi. Jestem gotów wprowadzać poprawki, dopóki wszystko nie będzie grało, więc powiedzmy że to taki WIP :)

 

carrotad4.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

siemka,

 

nie wiem czy to zamierzona gra słów carrot- ang. "marchew", ale mozna by to wykorzystac i zamiast tego 'nie-wiadomo-co-trojkata" wstawic jakis zarys/sylwetke marchewy, moze natki wystającej z litery "t". fajny ten pomaranczowy kolor, ale juz bez zadnych efektow typu bevel, emboss, blik etc. to sie nie sprawdza w logotypie

font nawet spoko, ładnie sie czyta

ostatni projekt najgorszy, wrecz jak nekrolog wyglada

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje logo w jednym albo dwu kolorach (pantone) plus tint'y.

nie podoba mi sie "Ads" bo nie trzyma sie kupy, proponuje zamiast tego napisac pod "Carrot" na calej dlugosci tegoz wyrazu np. "AGENCJA REKLAMOWA" albo "FOTOGRAFIA :: REKLAMA :: (i cos od siebie)" albo wrzuc jakis slogan.

Wektorowa marchewka w tle zamiast tego co ma przypominac marchew.

 

P.S. fajne portfolio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za uwagi. Kombinując dalej w wolnej chwili doszedłem do czegoś takiego:

carrot3wj2.th.jpg

co mniej więcej pokrywa się z waszymi uwagami. Pokazuję wersję płaską i z "oteksturowaną" - które będą używane zależnie od medium. Co do tego, że wszelkie embosy, bliki itp. sie nigdy nie sprawdzają, polemizowałbym. Spójrzcie choćby na logo n. mi osobiście bardzo przypadło do gustu.

 

huzdebos te "klepsydry" to wariacje cz-b, ale na razie nie będę sobie nimi zawracał głowy.

 

t0m3k dzięki :)

Zastanawiam się czy aby na pewno zastąpić słowo Ads słowami fotografia reklama, a tym bardziej pisać więcej. Wizualnie mi to mniej pasuje a i zacząłem się do tej nazwy przyzwyczajać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom ale wykorzystaj to teraz do innego medium oprócz druków offsetowych i internetu.

Zrób to np. tylko z folii samoprzylepnej - przejść tonalnych i embosów nie zrobisz - no chyba ze zastosujesz druk solwentowy (ale to już inna bajka)

Osobiście fajno to logo z embosami wygląda - czcionka ciekawa i przejrzysta.

ładna - co to za czcionka jesli mozna wiedziec ??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewy górny najfajniejszy IMHO

co do embosów etc. to idea logotupy jest taka ze zawsze jest takie samo, ew. kolory sa zamieniane bądź robi sie wariacje w kontrze. popatrz np. na lewy górny logotyp i prawy górny - dla mnie to sa dwa rózne logotypy, które w dzisiejszym natłoku informacji nie przypisałbym ich do tego samego podmiotu, dlatego tzreba tworzyć jak najbardziej uniwersalne, zeby potem nie było zonków, jak przyjdzie potrzeba realizacja w róznych dziwnych mediach :)

ps. to "ads" jeszcz troche przeszkadza mi :p, no ale to może integralna część

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie dzięki za cenne uwagi

 

giorgione wydaje mi się że logo z embossami nie jest jakimkolwiek problemem technologicznym - 90% użyć to właśnie offset, solwenty i internet - a sporadycznie rzeczy takie jak wyklejanie folią, grawerka laserem itp. Ja bardziej myślę na zasadzie takiej, że logo z embosem to podstawowe logo, a płaskie to jego wariant do mediów "z ograniczeniami". A czcionka powinna być znana wszystkim pijakom... klik czyli Futura XBlkCn BT :)

 

huzdebos wiem o co ci chodzi. Ale loga przygotowuje się w różnych wersjach właśnie uwzględniających sposoby ich użycia. Poza tym drobne modyfikacje są jak najbardziej dozwolone i nie przesadzałbym z trudnością rozpoznania, spójrz choćby na te szybkie przykłady: klik klik klik tu właśnie użycie embosów, tekstur i innych dodatków zupełnie nie zmienia czytelności logo.

 

Jak na razie skłaniam się to ostatniej wersji Carrot Ads (z embosem i płaskiej), ale czekam na dalsze uwagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witka

nie chodziło mi akurat o problem z rozpoznaniem

a tak wielkie i rozpoznawalne znaki jak coka czy ford to juz potezne machiny marketingowe - czego tobie zycze :D, btw znak coca cola chyba jest najbardziej znana marka, kiedys byly takie badania :)

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze sie nie obrazisz ale pobawilem sie z Twoim logo.

ciagle uwazam ze "Ads" tam nie pasuje chyba ze inaczej je wkomponujesz, sugeruje uzyc tylko wielkich albo tylko malych znakow.

 

co do wyrazow pod spodem to zgodze sie ze teraz nie wyglada to najlepiej ale jesli dopiszesz trzeci (ja tylko skopiowalem) to jest calkiem fajnie, mozna jeszcze dodac jakies separatory miedzy nimi i bedzie ok.

 

pobawilem sie kolorami i na koniec dalem jeszcze cos calkiem innego moze da Ci to jakies pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności