Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Witam!

 

Jak mogę zrobić interaktywnego QuickTime z Flasha. Chodzi mi o taki plik .mov, który będzie miał przyciski interaktywne do sterowania filmem. Z góry dziękuję za poradę.

  • Odpowiedzi 4
  • Wyświetleń 1,1k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Jeśli chodzi Ci (tak mi się wydaje) o coś w stylu YouTube czy GoogleVideo to nie jest to format QuickTime, a flashowy FLV. Polecam przeszukanie np. www.flashkit.com lub www.ultrashock.com oraz HELP'a we Flashu (często ignorowany sposób, a naprawde jest tam masa informacji).

Napisano

nie jestem pewien czy to zadziała, ale można we flashu wywołać kod HTML

 

może można wywołac kod

 

 

na stronie http://www.munkmotion.com/ w dziale motin design jest klip QT, wiec można to zrobić

 

"szukajcie a ...."

Napisano
  • Autor

Sorki. Chyba źle opisałem Wam temat. Nie chodzi o sterowanie klipem bo to robi się w prosty sposób za pomocą skryptów, ale sterowanie plikiem .mov.

 

Odtwarzając plik .mov w QuickTime Player mamy standardowe przyciski: play, stop itp. Jednak ja chcę mieć także przyciski wyświetlające się na filmie lub tylko przyciski na filmie.

 

Czytałem, że można zakodować tak plik .mov, aby nie miał przycisków standardowych tylko przyciski zrobione przez użytkownika.

 

Poza tym dam Wam przykład. Odpalcie sobie QuickTime Playera z połączeniem pod net, po chwili zobaczycie reklamy piosenek itp. właśnie z przyciskami

i linkami do różnych stron, które będą się wyświetlały na części filmowej.

 

Widziałem tez taki filmik (offLine), który miał przyciski na filmie.

 

Czytałem helpa i robiłem wszystko wg. instrukcji jednak flash daje komunikat, że nie może znaleźć komponentu pliku .mov.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności