Skocz do zawartości

Obiekt 3d: Stadion- kilka pytan


gsOne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. jaka jest sytuacja mozecie zobaczyc na zalaczonych obrazkach.. generalnie robie umiarkowanie szczegolowy model stadionu.

Krzeselka rozwiazalem jako kilka plaszczyzn( siedzenie, oparcie, nogi) z wrzuconymi mapami przezroczystosci( dopiero te mapy dziela plaszczyzny na poszczegolne krzeselka..)

mam problem ze zmapowaniem textury( a w zasadzie opacity map) na krzeselkach ktore nie sa proste. Jakos po prostu nie chce to dzialac( mimo ustawien jak na trybunie glownej gdzie jest w porzadku..

 

moje pytania:

1) czy sposob jaki przyjalem jest w porzadku, czy moze ma jakies podstawowe bledy razace w oczy:)

2) jak wrzucic texture na oparcia po luku

3) jak zrobic podzialy siedzen dla siedzen ktore sa na lukach...

 

gslog5rl0.th.jpg

wiekszy: http://img49.imageshack.us/img49/5157/gslog5rl0.jpg

 

gslog6hu7.th.jpg

wiekszy: http://img265.imageshack.us/img265/2871/gslog6hu7.jpg

pozdrawiam i dziekuje z gory za pomoc:)

 

 

gs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Witam!To może byc fajna pracka jak nad nia popracujesz dobrze:) Moim zdaniem łatwiej, prościej i szybciej byłoby zrobić jedno krzesełko i później arrayem je skopiować odpowiednio?wydeje mi się że efekt byłby dużo lepszy. Możnaby nadać krzesałku wtedy odpowiedni kształt i wogle jakoś tak mi się wydaje że lepiej by to wyglądało!Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ale glownie chodzi mi o odpowiedzi na pytania 1) i 2)

 

napisalem ze z zalozenia ma to byc prosty model, poniewaz pokazuje on stan istniejacy, potem bede robic model koncepcji i wiadomo- stan istniejacy musi wpasc gozej ;)

 

w kazdym razie robienie krzeselek osobno na pewno dalo by lepszy efekt ale i czas renderu wydluzyl by sie duuzo, a cala scena przybrala na wadze..

 

inna opcja jest zrobienie calosci tak jak jest teraz a dodanie wymodelowanych krzeselek tylko na pierwszym planie( dalej i tak sie zleja i efekt nie bedzie widoczny)

 

wiec powtorze pytanie:

 

1) jak wrzucic texture z opacity map na oparcia siedzen ktore sa na łukach

2) jak wrzucic texture siedzen na łukach

3) jest moze jakas funkcja ktora dala by rade w prosty sposob pochylic oparcia do tylu? problem z tym oczywiscie wylacznie na lukach

4) jest jakas funkcja ktora moge zaznaczyc wszystkie krawedzie ktore sie lacza( np cala gorna krawedz oparc jednego rzedu krzeselek- jesli jest on prosty krawedz jest jedna, ale jesli po luku, sklada sie z wielu krawedzi- pytam jak w prosty sposob zaznaczyc je wszystkie bez klikania osobno na kazda)

 

mam nadzieje ze dobrze okreslilem o co pytam..

 

jak bede mial chwile zeby siasc do tego projektu wrzuce update..

 

P.S. moze ktos poznaje ten stadion- jako podpowiedz dodam ze to polski obiekt znanego klubu

 

pozdrawiam i czekam na feedback

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny stadionik sie zapowiada :)

 

Co do twoich pytań:

 

1) jak wrzucic texture z opacity map na oparcia siedzen ktore sa na łukach

2) jak wrzucic texture siedzen na łukach

 

Tu sie musisz zapoznać z modyfikatorami UVW Map i Unwrap UVW, wtedy ci sie teksturka ładnie rozłoży na tych łukach

 

4) jest jakas funkcja ktora moge zaznaczyc wszystkie krawedzie ktore sie lacza( np cala gorna krawedz oparc jednego rzedu krzeselek- jesli jest on prosty krawedz jest jedna, ale jesli po luku, sklada sie z wielu krawedzi- pytam jak w prosty sposob zaznaczyc je wszystkie bez klikania osobno na kazda)

 

w Editable Poly zakładka selection masz funkcje Loopi Ring powinny pomoc

 

Pzdr i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki..

 

loop i ring duuuzo mi pomoga- inaczej musial bym zaznaczac jakies 1300 krawedzi ^^ recznie

 

 

a co do textury mialem nadzieje ze jakos mozna to zrobic bez rozkladania na siatke..

 

nie da sie moze jakos nakladac textury po sciezce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności