Skocz do zawartości

notebook- wymagania sprzetu a 3dmax


Gość mka

Rekomendowane odpowiedzi

robie wizualki w 3dmax- vizie - głownie statyczne wizualki architektury - np. wnetrza z duża iloscia swiatłą i tekstur , odbic itp dupereli

ponieważ, czasem musze pokazac to innym, a wydruk czy wrzucenie tego na inny komputer z inaczej skalibrowanym monitorem b. przekłamuje kolory - dojrzałam do zakupu czegoś mobilnego - prosze o rady tych uzytkowników maxa, ktorzy pracuja na laptopach

na co zwracac uwage szukajac sprzetu

rozumiem,ze procesor dwurdzeniowy typu core duo jest pożadany, ale jesli nie intel to co innego tej klasy?

jaka karta graficzna- wiekszosc laptopów ma zintegrowane karty o niezachwycajacej jakosci

przyznam,ze przez m-c pracowałam na IBM z 750 RAmu z zintegrowaną kartą typu chrome coś am i nie stety nie pamiętam jakim prockiem i przyznam ,ze nie zachwycał mnie jakoscią i tempem pracy

acha mniej jest dla mnie wazna matryca bo i tak zamierzam do pracy uzywac monitora zewnętrznego

własnie czy nadal musi byc to inna karta graficzna by używac np. dwuch monitorów czy obecnie jest to standart

wszelke sugestie dotyczące nawet subiektywnych odczuc mile widziane

woel proste okreslenia typu,ze sie muli lub nie niz epatowanie fachowymi terminami-,ze szyna powinan miec tyle samo szerokosci co karta Mb :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli tylko chodzi o przekłamywanie kolorów to lepiej sobie daruj notebooka. Za takiego do 'w miarę komfortowej pracy' zapłacisz ok 7000pln. i jest to pewnie minimum co możesz oczekiwać.

IMO minimum to 1gb ram, core 2 duo lub turion x2, karta graficzna radeon x800 lub x1800, ew. GeForce 7600.

Porządany byłby taki z 2gb ramu, i jakimś GF 7800.

 

aha - nawet na takiej konfiguracji osiągniesz jakie 80% tego co zapewni porządny, dobrze skonfigurowany desktop za połowę tej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no budzet skromny do 4- 6 tys netto

tzn nie chodzi tylko oprezentacje bo przeciez pdf czy jpg mozna pokazac na cienkim sprzęcie

ale mozliwosc jednak pracy w róznych miejscach

tez myslałam o Geforce jesli chodzi o karte - na radeonie nigdy nie pracowałam

czy sa jakies procki AMD równowazne jesli chodzi o wydajnosc i prędkość z intelowskim dwurdzeniowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są - turiony X2

O jakiego rodzaju mobilność ci chodzi? Chcesz modelować leżąc na łóżku czy na plaży? Czy często zmieniasz miejsce pobytu. Może zamiast notebooka warto by się zastanowić nad PC'tem typu berebone w lekkiej niewielkiej obudowie.

Np coś takiego:

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPath=107_165&products_id=1532

 

Mozesz wtedy zapakować do niego solidną konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności