Jump to content

Animacja 3D: Mroczna Grota


szczery

Recommended Posts

Dziękuje za odpowiedzi, co do zacięć to może chodzi o kanciasty ruch ale jeśli czas jest dwa razy krótszy to coś dziwnego, dałem plik na wysijto.pl może tam w końcu będzie dobrze. Co do inspiracji 3d markiem03 to nie, no chyba, że podświadomie jakoś :)

 

Ten link też powinien działać http://d.turboupload.com/d/1690822/Mroczna_grota.avi.html

Link to comment
Share on other sites

pomimo masy błędów w animacji daję plusika, bo się napracowałeś nie ma co ;)

a teraz parę rad:

 

animując wszelkie ruchy człowieka unikaj przeprostów (całkowicie wyprostowana ręka, noga) bo wygląda to nienaturalnie, człowiek zazwyczaj ma chociaż lekko ugięte kończyny.

 

dwa że musisz lepiej wyczuć czas ruchu, bo postać raz przyspiesza raz zwalnia. staraj się po zrobieniu animacji zrobić preview i sprawdzić ruch, potem go poprawić.

 

trzy ze animując ręcznie często dobrze jest trochę przesadzić i uwydatnić ruch, wygląda to często ładniej.

 

ogólnie nie jest źle, trochę tylko nie rozuiem dlaczego ten gość jak walczy z trollem to biega wokół nie patrząc na niego a uniki jednak robi. i jeszcze apropos pochodni, to zamiast miganie lepiej zrobić ruchome światło(tak żeby cienie się ruszały) a miganie zrobić mniejsze i duzo wolniejsze

 

pozdrawiam!

 

PS. podoba mi się praca kamery :)

Link to comment
Share on other sites

animacje ruchu słabe, textury beznadziejne, walka anemiczna

 

mimo tego bardzo dobrze :) jak na twój wiek taka animka to coś naprawde fajnego. Gratuluję że udało ci się ją skończyć. Popracuj nad animacją i texturami a być może niedługo zobaczymy drugą "Katedrę"

Link to comment
Share on other sites

Czekałem na szczere słowa, to bardzo pomaga, szczególnie gdy jest się samoukiem. Wielkie Dzięki mort i Valery. Przede mną jeszcze długa droga, a nie wiem czy nie trzeba będzie zrobić krok w tył, bo animacja postaci to bardzo złożona sprawa, a w animacji, nawet prostej, mam braki. Tekstury poprawić jest nieco łatwiej, a ja starałem się o jak najszybszy rendering (trochę chyba nawet przesadziełem, bo to w końcu strata na jakości aniamacji i efektu końcowego). W trakcie pracy miałem okresy zwątpienia, ale po skończeniu zapomina się o takich chwilach. Przy kończeniu animacji zacząłem odczuwać, że to co robiłem na początku pracy jest dużo słabsze i jedną scenę zrobiłem właściwie od nowa, więc postępy są. Myślę zrobić coś nowego może troszkę mniejszego ale bardziej dopracowanego. Tyle że czasu mi brakuje. Byle do wakacji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy