Skocz do zawartości

[Photoshop cs2] Reset komputerA /win x64


Cruzh3r

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem że przy użyciu niektórych brushy (smudge brush przede wszystkim). Albo po dłuższym malowaniu. Resetuje mi się komputer.

 

Wystarczy że 3 centymetry przejade Smudge brushem, to odrazu się resetuje. Jakby był chwilowy brak zasilania. Jeszcze przez chwile słychać loopującą się muzyke z bufora.

 

Myślę że to może być błąd karty graficznej chociaż sam niewiem. Problem występuje tylko na windowsie xp 64. Windowsa nie zmieniam.

Może jest jakiś patch do photoshopa do wersji 64 bity. Może właśnie 64 bity są problemem.

 

tak czy inaczej problem jest paraliżujący i irytujący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wcześniej na tym samym sprzęcie miałeś WinXP x32?

Trudno jednoznacznie stwierdzić - może to być wina zarówno oprogramowania (Win64) jak i sprzętu (nagrzewający się CPU).

 

Gdzieś na forum ktoś pisał o programach, które, na chwilę obecną, sprawiają kłopoty przy 64bitach. Możliwe, że PS do nich należy. Jeśli tak jest, to trzeba chyba tylko czekać na jakieś upgrade'y.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ha bym raczej wykluczył tu sprzęt, bo nie żaden element nie nagrzeje się do stanu granicznego w tak krótkim czasie. Procesor średnio przy 100% obciążeniu (P4 northwood) nagrzewa się średnio w 2-3 min. PS na pewno nie obciąża procesora w 100% nigdy, chyba że przy zastosowaniu jakiegoś filtra na dużym obrazie, ale to też zazwyczaj trwa do kilku sekund. Kartę graficzną też bym raczej wykluczył, bo raczej nie bierze udziału przy pracy w PS. Ja bym podejrzewał, że jest to kwestia software'owa. Może jak masz chwilę czasu to spróbuj zainstalować system 32 bitowy (bez formatowania 64 - równolegle) i tam sprawdzić, czy podobne problemy się pojawią.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności