Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Od jakegoś czasu modeluję abramsa i zbliżam się do momentu, w którym będę robił jego gąsienice. Model nie jest dla mnie problemem, ale jest to mój pierwszy czołg i chciałem spytać jak ułożyć gącienice? Bo napewno jest na to jakś sposób. Chyba nie robicie tego ręcznie kopiując i układając, nie? Myślałem o Array`u, ale nie wiem ak układać przedmioty po linii krzywej. Czy kos zna jakieś tutoriale, lub mógłby mi wyjaśnić sposób?

  • Odpowiedzi 7
  • Wyświetleń 1,7k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

MOdyfikator path deform. Robisz spline`a po ktorym ma ukladac sie gasienica.

powinno zadzialac a jak nie to recznie;)

Napisano
  • Autor

Ogniwa są kopiami. Kopiuję je 80 razy, zaznaczam ostatnie i "attach list", ale na liście nie ma ogniw. Nie wiem co się dzieje. Jakby co składały się z kilku el. więc każde ogniwo jest u mnie grupą.

 

 

EDIT: Udało mi się, wystarczyło ozgrupowć ogniwo i zattachować je jako jeden objekt. Wtedy wszystko gra. Mam teraz jeszcze jedno pytanie: czy za pomocą PathDeform można też kształtować kable?

Napisano

Kable proponuję zrobić spline'ami i uzyć modyfikatora loft, tudzież po prostu zaznaczyć opcję renderable dla spline'a i wskazać średnicę.

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności