Skocz do zawartości

wp.pl zjada procek


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Robilem sobie cos w maxie, w miedzyczasie szukalem czegos w necie. Kiedy znalazlem juz to czego szukalem wroclem na strone domowa (u mnie wp.pl) i kontynuowalem prace w maxie. Nagle spostrzeglem, ze obraz we viewporcie zaczyna mi skakac i co gorsze sam kursor od myszk zaczyna przycinac! Pomyslalem sobie "kurde max sie sypie" z ciekawosci otworzylem Menedzer zadan. Przerazajaca prawda wyszla na jaw! Przegladarka na ktorej byla otwarta strona z wp zjadala pracek w 100 procentach!!! Sprawdzalem na IE i Firefoxie, efekt byl ten sam.

 

Po kilku takich przypadkach w ciagu pewnego czasu doszedlem do wniosku ze to wszystko jest spowodowane przez te glupie reklamy, popupy flashowe.

 

Mieliscie tez takie przypadki? Uwazam ze to lekka przesada, zeby jakas glupia reklama w przegladarce "testowala" moj procek niczym Prime95.

 

Pozdrawiam Polik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Portale na ogol przestrzegaja pewnych ograniczen dot. obciazenia procesora przez bannery flashowe. Z mojego doswiadczenia wynika, ze faktycznie ktos tam weryfikuje to obciazenie. Tu na przyklad wyciag z regulaminu onetu:

 

Reklama tego typu może obciążać procesor standardowego komputera najwyżej w 30%. Za standardowy przyjmuje się komputer z procesorem Intel Celeron 1,7 GHz lub AMD Duron 1,7 GHz z zainstalowanym Flash Player v. 7.

Pod adresem http://reklama.onet.pl/testowanie/test.html znajduje się przykładowa/wzorcowa reklama, która na w/w komputerze obciąża procesor w 30%.

 

Ale biorac pod uwage, ze czasem na stronie oprocz gornego bannera wyskoczy toplayer i pojawi sie jakis trzeci pionowy banner to jestesmy zalatwieni. Ja osobiscie od dawna uzywam wlasnej strony startowej, jedynie z linkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności