Skocz do zawartości

[Architektura wnętrz] WIP mieszkanie


joanna-d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Jestem studentką 1 roku architektury wnętrz. Wykonałam mój pierwszy projekt mieszkania. Praktycznie z 3dmaxem mam do czynienia od 2 miesięcy. Umiesciłam wizualizaję tego mieszkania na forum. Narazie daję 1 render. Bardzo prosiłabym o pomoc. Będę wdzięczna za każdą opinię, radę i krytykę, zarowno odnośnie projektu jak i jego wykonania. Mam problem ze światłem. Tutaj użyłam skylight, i podswietlilam sciany omni. Nie wygląda to najlepiej ale inaczej poprostu nie potrafię:) Bardzo fascynuje mnie ten program, i podziwiam forumowiczów za tworzenie

tych niesamowitych rzeczy.

 

 

Pozdrawiam:D

 

 

render1wlasciwyphotoyt9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie wypowiadam sie temat architektury ponieważ nie znam sie:) ale co moge powiedzieć o oświetleniu to to że omni sie nie nadaje do tego widać mocny sampling.. poszperaj na forum jest dział light contest napewco coś interesującego dla siebie znajdziesz

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję też poprosić kogoś z Wrocka o spotkanie w realu i jakieś małe 'korepetycje'. Sam jakiś czas temu pomagałem także studentce architektury poczynając od podstaw 3ds max, po rendering w VRay'u, do tego wszystko wirtualnie. Co prawda udało się, ale drugi raz bym się na coś takiego nie zdecydował. Normalne spotkanie jest w takich wypadkach nieocenione. Może znajdziesz życzliwego;)

 

Co do tego co nam tutaj prezentujesz. Trudno się połapać, naprawdę ciężko. Wizualizacja musi być czytelna, przybliżyć projekt, jak najwierniej go oddać, tutaj jest wręcz odwrotnie.

Duży plus, że już na pierwszym roku się tym interesujesz. Pozostaje tylko życzyć dużo cierpliwości;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze. Chociaż nie wszystkie są budujące. Przypominam, ze zaczynam bawic się w tym programie i umieszczając posta, liczę na jakieś podpowiedzi z waszej strony. Wrzuciłam kiepski render - to fakt. Dodaję kolejny, myslę, ze trochę lepszy :)

 

 

Pozdrawiam

 

 

rendersalontj4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troszkę lepiej, widać, że chcesz się tego nauczyć i mam nadzieję, że jesteś świadoma tego co Cię czeka, hehe;) Nadal jednak trzeba się domyślać co do materiałów. Z czego jest podłoga, z czego 'stolik'(?) pod telewizorem, a na tym się nie kończy. Główne pytanie, to w czym renderujesz? Podstawowym systemem renderującym w max'ie jest Scanline, dalej mamy Mental-Ray i już jako 'wtyczki' VRay, Maxwell, czy FinalRender. Można polemizować, ale do wizualizacji chyba najpopularniejszym jest VRay, toteż proponowałbym zaopatrzyć się w takowy i zgłębić temat, tak od strony praktycznej jak i teoretycznej. Możesz zacząć od tego: http://www.spot3d.com/vray/help/150R1/

Warto też odwiedzić http://www.vrayelite.com/mytutorials.php oraz http://www.aversis.be/extra_tutorials/00.htm

Zajrzyj też do tematu Light Contest na tym forum w dziale Rendering

 

Później dobrze by było zainteresować się także światłami fotometrycznymi z użyciem plików charakterystyki światła .IES

 

Słowem tutoriale, tutoriale i jeszcze raz tutoriale. Powiedz jeszcze jak u Ciebie z Modelowaniem? Czy modele w scenie są z sieci, czy to Twoje własne?

Dalej, jeśli importujesz modele z CAD'a, poczytaj też o problemach z tym związanych. O tym także powinnaś znaleźć coś na forum max3d.pl.

 

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Touch za cenne podpowiedzi. Na pewno wszystko przejrzę, tylko obawiam się, ze umiem jeszcze zbyt mało, żeby działac w VRay'u. Owszem jestem świadoma, że czeka mnie mnóstwo pracy i nerwów, ale nie zniechęca mnie to:) Renderowałam to w Scanline. Modele robiłam samodzielnie.

 

Serdecznie pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawy, oprócz tego o czym pisałem przy okazji ostatniej swojej wypowiedzi, mapowanie (patrz kamienie, szczególnie na idącym po łuku podwyższeniu przy prysznicu, który de facto nie wiadomo gdzie się otwiera;)

Minus za obłość modeli. Trudno się też połapać o co chodzi nad umywalką? Tak jak nad szafkami(?), wygląda jakby tam było lustro, albo szyba;) Jeśli robisz najpierw w CAD'ie, to proponuje importować tylko zarys pomieszczenia, budynku. Ściany, stropy. To co w środku lepiej robić już chyba w max'ie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

touch ma racje...niestety max nie jest prosty i musze Cie zmartwic ale jeszce troche ci zajmie zanim zaczniesz robic fajne wizki...ALE powiem ci ze jak na 2 miesiace to jestem baaadzo pod wrazeniem..mnie tak szybko nie szlo :) polecam http://www.3dtutorials.sk tam jest duzo tutkow.. modele niezle jak na poczatek..co do prysznica to oprocz mapowanie widac na nim kwadratowosc :) daj wiecej podzialow i bedzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności