Skocz do zawartości

Problem: Dreamweaver - nie dziala TARGET + inne pytanie


Gość jangcy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie bede ukrywac ze zaczyman w materii stron WWW i mam klopot z tym programikiem.

Robie strone skladajaca sie z frames (w programie jest gotowa opcja Frameset)

I mam top, left i mainframe

W left zrobilem linki . Jesli linki robione sa jako hyperlink z opcji wstaw i zaznacze zeby link otwieral sie w oknie mainframe to jest OK

ale ja zrobilem tzw Flashbutton i tam mimo ze podaje zeby mi otwieral link w oknie mainframe to i tak otwiera sie nowa strona.

Nie wiem jak to ugrysc

W Frontpage to dziala, a tu nie :(

Wie ktos moze?

 

Drugi pytanie:

Jak robie te Frames to strona jest jakby zamknieta w wielkosci monitora:)

czyli jak cos jest wiekszego np w mainframes to tam pojawia sie przewijanie i ta czesc strony sie przewija. A czy da sie zrobic ze przewijala sie cala stroba lacznie jakby z top i left?

 

Trzecie pytanie:

Jak zalezyc te frames zeby one byly np szerokie na 800pixeli. Bo jak robie u siebie to strona jest taka szeroka jaki mam monitor. A np na gorszym kompie juz sie wlaczaja przwijaki i zle sie ja oglada. Czy da sie ustawic to jakos. Zeby calosc, wszytskie 3 frames byly razem jakby mniejsze.

np tu ktos zrobil strone gdzie tez linki wyswietlaja sie w oknie mainframe ale w dol da sie przewidac calosc (pozwolilem sobie podac ten link z innego postu na tym forum)

http://www.senke.pl/kierowcy/index.html

 

Pozdrawiam

jangcy

/ prosze zapoznac sie z regulaminem podforum dotyczacym nazewnictwa watkow! knysha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja tak ogólnie napiszę, że ramki wyszły już dawno z użycia.

Stosowało się je dobrych kilka lat temu.

tez cos dzis o tym przeczytalem:)

No to , jesli moge spytac :) , jak sie robi takie rzeczy jak otwierajacy sie link w srodkowym oknie bez tworzenia calej "otoczki" na nowo

Dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jangcy: wlasciwie da sie zrobic wszystko co chcesz z tymi ramkami, ale to bylyby rozwiazania mocno naciagane, na dluzsza mete klopotliwe i nie majace wiele wspolnego z aktualnymi standardami.

 

Strona, ktora podales nie ma ramek. To poprawna struktura tagów xhtml + plik css (cascade style sheet) opisujacy ich wyglad. Tak strona wyglada bez css: http://www.senke.pl/kierowcy/index-nocss.html

 

..i tak ja widzi np google, przez co m.in. jest skutecznie indeksowana.

 

Polecam wiec css, bo jesli sie uparles na ramki, to z uzyciem css mozesz odtworzyc ich wyglad i zachowanie, a przy okazji masz znacznie wieksza kontrole.

 

Jesli na razie css cie odstrasza to poza ramkami mozesz zbudowac layout na tabelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak w dalszym ciagnu nie wiem czemu jak wstawie Flashbutton z linkiem to mi sie otwiera nowa strona zamiast pokazania linka w mainframe :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności