Skocz do zawartości

Postać 3D: studium anatomii


LeyAss

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem forum i oglądałem aż w końcu postanowiłem spróbować swoich sił w 3d. Postaram się przeprowadzić studium anatomii postaci. W zasadzie będzie to mój pierwszy model nie licząc kilku jabłek i kubka. Wiem że porywam się może troszkę zbyt ambitnie...

Krok pierwszy to model w Wings3d. Teraz chyba przejdę do zbrusha. I tu moje pierwsze pytanie do was: czy przy przejściu do zbrusha konieczne są edgeloopy, czy można zrobić to na siatce takiej jaka jest?

 

Viewporty z Wingsa:

http://img338.imageshack.us/img338/7135/anatomiajd4.jpg

 

Praca nie będzie zapewne powstawać zbyt szybko bo traktuje ją jako odpoczynek pomiędzy nauką w sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wrzuciłem do zbrusha bez edgeloopów i troche się tym bawiłem. Pojawił mi się następujący problem: mam włączoną symetrię i gdy schowałem resztę modelu żeby popracować nad dłonią i po małej obróbce wróciłem do całego modelu to na drugiej dłoni nie było zmian, tzn. dłoń którą rzeźbiłem wygląda tak jak powinna a na drugiej nie ma zmian. Troche to dziwne przynajmniej dla mnie.

 

http://img239.imageshack.us/my.php?image=anatomiagg6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baza wyglada b fajnie - proporcje, ksztalty. TYlko jesli chodzi o ZB poligony w podstawowym modelu powinnu byc rowno ulozone. Bezwzglednie. Wyjatkiem jest kiedy juz wiesz co robisz i zageszczasz siatke tam gdzie bedziesz tego potrzebowac.

Co do problemu to chyba standard - jak schowasz czesc modelu to musisz uzyc smartResym. Widziales tutoriale Klicka? Tam powinno to byc pokazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności