Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Jak wiadomo przy modelowaniu trzeba sobie trochę pokręcić kamerką (czyt. widokiem). Po wykonaniu obiektu chciałbym jednak, żeby był on widziany zawsze z tej samej perspektywy (do której ja nie potrafię powrócić). Czy jest to możliwe??

  • Odpowiedzi 3
  • Wyświetleń 861
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Można tak:

 

1. Ustaw okno perspective tak, jak chcesz mieć ujęcie do renderowania.

2. Stwórz w scenie kamerę typu \'free\'.

3. Wciśnij CTRL+C, a następnie w zakładce hierarchy/link info/locks zablokuj po wszystkich osiach przesuwanie, obracanie i skalowanie.

4. Teraz wciskając \'P\' masz widok perspective, który możesz dowolnie przesuwać, a po wciśnięciu \'C\' widok przechodzi na wcześniej ustawioną kamerę i dzięki zablokowaniu jej ruchu nie da się przez przypadek zmienić jej położenia.

 

Powodzenia.

Napisano
  • Autor

Thx. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak dodać tło, aby było ono jednolitego koloru (bez żadnego cieniownia) tak, aby stworzony obiekt dało się łatwo wyciąć np. w PSP??

Napisano

Podam dwa sposoby:

 

1. Domyślnie tło masz czarne. Aby to zmienić, wejdź do: rendering / environment. Tam będziesz mógł ustawić background color.

 

2. Drugi sposób polega na tym, że możesz tak render ustawić, aby oprócz wyrenderowanego obiektu wygenerował także maskę. Wejdź w rendering / render (SHIFT + R) i w zakładce render elements wciśnij \'add\' i wybierz \'Alpha\'. Wtedy przy renderowaniu otrzymasz dwa frame buffer\'y. W jednym będzie obraz, a w drugim jego maska.

 

Powodzenia.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności