Skocz do zawartości

Używanie modelu w grze


ka-lolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy może mi ktoś przybliżyć proces importu modelu postaci do gry.

Jak to się odbywa?

I czy wszystkie animacje w grze np. chodzenie, skakanie itd. są tworzone w programie graficznym np. 3ds max i następnie importowane w grze i następnie w odpowiednim momencie się je uruchamia czy w 3ds maxie tworzę tylko model ,a animacje już tworzę pisząc kod i np. przesuwając już programowo rękę o X pikseli itd.?

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jakoś specjalnie się nie znam ale kiedyś interesowałem się troszkę programowaniem a wiec może coś podpowiem.

Animacje tworzy się w programie graficznym, tak jest łatwiej. Chociaż można "animować" w kodzie ale jest to baaardzo nieekonomiczne, szczególnie jeżeli chodzi o jakieś większe modele. Zazwyczaj robi się tak, że w kodzie gry odpala odpowienią animacje ale jeżeli np. mamy jakiegoś ludzika którego animacja opiera się na kościach to można w kodzie programu pobrać dane kości i przemieścić samą kość, jednak jest to, moim zdaniem, trudniejszy sposób.

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy w czym programujesz ;)

Ja robie w Dark Basic'u Professional i tam jest łatwa komenda..

wpisujesz. " Load Object "postac.x" 1 " i postac jest wczytywana.

Co do animacji... tak jak mówił mój poprzednik. Animacje przewaznie sie robi programem graficznym typu 3D max bo w kodzie zabawy z tym jest od groma ;) Na samą animacje chodu by Ci zeszło z 600 linijek kodu bo kazdy ruch nogi, ustawienie itp.

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności