Skocz do zawartości

Problem z animowaniem


Paranojek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, umiem modelować powiedzmy na poziomie dobrym ale kompletnie nie znam się na animowaniu. Mam maxa 7 oczywiscie wiadomo skąd :D

 

mój problem polega na tym że kompletnie nie znam się na animowaniu a chciałbym sie tego nauczyć. Czytałem kilka tutoriali ale tam pisze mniej więcej tak : Wciśnij przycisk animate i przesuń suwak na np. 15 ramkę. Tworzę więc jakiś obiekt przyczepiam do niego 1 kość (niewiem czemu tworzą się 2 zawsze ale wywalam tą drugą) klikam na klawisz Animate?? chyba create animation i wyskakuje błąd :

 

INITIALIZATION

Simulation Max simulation :

There are no entity collections or they are all empty.

 

 

w oknie Detected errors.

 

Więc jak mam zrobić animacje skoro pojawia się taki błąd?

 

Najlepiej prosiłbym nie o wyjaśnienie tego przypadku tylko dokładny opis wykonania prostej ręcznej animacji.

 

Z góry dziękuje i mam zamiar zostać na tym forum troszke dłużej :) nauka modelowania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

spadłem ze stołka...

hasło miesiąca

 

jestes zwyczajnie bezczelny. ty oczywiscie od razu byles mistrz i nie popełniasz błędów ;/ czy ja nie poto napisalem ze się kompletnie nie znam zeby uniknąć odpowiedzi takich ignorantów? ehhhh żal.pl

 

a co do tematu to raczej faktycznie kupie książke bo moje problemy kończą się "spadłem ze stołka"

 

Nie mam reaktora. mam czystego zresetowanego. Nie prosze juz o ten problem tylko o dokladny opis zrobienia króciutkiej animacji.

 

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz... przycisk 'Create Animation' odnosi się do reactora... tak jak napisał Reanimator. Jeśli wstawisz klatki animacyjne dla jakiegoś obiektu i chcesz zobaczyć jego ruch to wciśnij po prostu play (na klawiaturze to przycisk ze znakiem zapytania koło prawego Shifta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kris a co do twojej wypowiedzi temporal to ja nie jestem leniem... zawsze najpierw kombinuję sam a dopiero potem pytam się. Chodziło o to że wszystkie tutoriale mówiły o przycisku Animate w starszych wersjach maxa stwierdziłem po krótkim namyśle że od 3 wersji do 7 ktoś mógł poprostu zmienić nazwę klawisza Animate na Create Animation (chyba nieduża różnica?)

 

A co do tego czy potrafię wcisnąć F1 to zapewniam że potrafię tylko po ludzku zapomniałem o helpie

 

dzieki, problem rozwiazany do zamkniecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności