Skocz do zawartości

Rhonoceros czy Inventor - samochód


IamWeasel

Rekomendowane odpowiedzi

Bawiłem się trochę 3dsmaxem, do momentu kiedy przyszło mi zrobić pierwszy samochód. Powolne efekty może i były, ale ile się przy tym nadenerwowałem: bo tu wydaje się krzywo, bo tu meshsmooth robi zagięcie itp. Radziliście zainteresować się NURBSami, ale te podobno w maksie są do d. Mam dostęp do Rhino 4 i Inventora 10, w którym lepiej zacząć? Chciałbym, żeby się ładnie modelowało i później bezproblemowo dało się wyrenderować (wszyscy narzekają na eksport z Rhino do Maxa, a w Maxie mam już jako takie pojęcie o renderingu). Jako że w przyszłości myslę o inżynierii, to taki Inventor pewnie byłoby nawet dobrze znać, to przy okazji.

 

Tylko że do Rhino trochę tutków jest, a do Inventora nic, boję się że sobie po prostu nie poradzę. Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

widzisz to zalezy do czego.Rhino to prosty cad bez wodotryskow.

jak pod automotive to masz do wyboru studio tools, UGS NX, lub guru ICEM surf. Import czy export do maxa jest tak samo problemowy z kazdego cada bo max bez dostawki translatora by npower poprostu niechetnie czyta nurbsy, a exportowanie jako mesh to jest poprostu utrata i to znaczna jakosci modelu. Jak myslisz o inzynierii w polsze to autocad i solidworks są najbardziej popularne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że pare latek temu bawilem sie Rhino 3 (w celach zapoznawczych, ze tak powiem) i przy uzyciu pluginow od nPower'a export do maxa odbywal się bezboleśnie. Co do renderowania to teraz wychodzi (czy moze juz wylazł) vray pod Rhino, więc może się okazać że export nie bedzie nawet konieczny.

Co do inżynierii to moji znajomi pracujący w jakiś biurach projektowych potwierdzają słowa Bzyka - autocad i solidworks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten Vray w Rhino działa bezproblemowo to chyba się nim zainteresuję. Rhinoceros wydaje się bardziej user-friendly na początek niż Inventor. AutoCAD i SolidWorks, może są popularne, ale ja chcę tylko zrobić ładny model samochodu i może PRZY OKAZJI trochę poduczyć się o projektowaniu maszyn :) Na takie rzeczy przyjdzie czas później.

 

Ten Inventor też pracuje na nurbsach czy to coś zupełnie innego? I czy z Inventora eksport do maksa będzie łatwiejszy (ta sama firma)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności