Skocz do zawartości

TV vs komp


3grosze

Rekomendowane odpowiedzi

hey ho

robię filma, który ma być na kompa i na tv

moje pytanie jak radzicie sobie z tym, że telewizory lubią obcinać obraz, kóry na kompie jest elegancko wyświetlany ?

głównie chodzi mi o to czy robicie osobną wersję na kompa i na dvd ? czy jakoś robicie jedną wersję np z dopasowaniem przez title i action safe (afterek)? i na tv wygląda spoko, a na kompie widać "gołą" przestrzeń i np. logo w rogu które do krawędzi ma nienaturalnie daleko ?

pomyślałem, ze można w sumie przeskalować obraz o ileś pikseli, dodać dookoła czarną przestrzeń i jak coś to tv sobie obetnie właśnie to czarne cholerstwo, a nie sam film - z tym, że na kompie znowu będzie widoczne, że jest dookoła czarna przestrzeń...

więc pytanie: trzeba w dwóch filmach, czy można w jednym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Nigdy nie slyszalem, zeby ktos z tego powodu przygotowywal dwie wersje, ale wolna droga, przeciez wolno Ci. Moze nawet kiedys zrobilem podobna rzecz.. ale to byl skan.

 

W przypadku pracy na materiale wskanowanym z tasmy, to sie czesto zdarza. Material filmowy sam wymusza czarna ramke, i CG musi sie do nie dostosowac. (Obciecie jej byloby bledem wlasnie z powodu sprawy, o ktora pytasz).

 

Podstawowa sprawa, o ktorej powinienes pamietac, jesli zalezy Ci na jakosci, to ze zmierzysz sie z innym rozmiarem pixela w TV, czyli Twoj film wyrenderowany z kwadratowym pixelem rozciagnie sie w TV. Twoje jajko bedzie bardziej okragle a okrag bedzie pozioma elipsa.

 

Jesli chcesz tego uniknac, musisz renderowac z odpowiednim pixelem....

Albo przeskalowac obrazek w kompozycji. Braknie Ci go wtedy po bokach... to raz.

Dwa, ze od razu masz swoje czarne ramki (tylko po bokach) a trzy, ze bedzie przefiltrowany, czyli troche stracisz jakosc, ale w przypadku emisji na telewizorach to nie ma wielkiego znaczenia, i tak wszystko wyglada zle ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że chyba warto iść z duchem czasu i powinieneś olać wersję na tv. LCD i plazmy powoli wypalają lampy. Poza tym te nowsze tv wyświetlają obraz całkiem dobrze, więc raczej nie warto się przejmować. Tak czy inaczej kilka wersji powinieneś przygotować - wchodzimy w erę HD, a tego zwykły TV nie przetrawi niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności