Skocz do zawartości

Flash: Kilka bardzo prostych skryptów


leroo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Domyślam się, że mój problem jest banalny, i sorki za lekkie zaśmiecanie tego forum, ale bardzo mocno zależy mi na czasie, pierwsze strony które przeszukiwałem nie dały mi odpowiedzi...

 

Pracuję we Flashu 8

 

1. Chciałbym mieć w scenie na jednym timelinie kilka elementów tzn. przy klastce 1 menu główne, a np przy klatce 30 jakieś inne podmenu. Jaki skrypt jest swego rodzaju odnośnikiem, który przekierowuje na daną klatke?

 

2. Jak sprawić by gotowa strona w przeglądarce internetowej, niezleżnie od rozdzielczości miała teksturę wypełniającą całe tło? Muszę ją wstawić w background? jak ustawić jej opcje?

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

co do pierwszego to pewnie chodzi o gotoAndStop() albo gotoAndPlay()

 

gotoAndStop() - powoduje przeskoczenie do numeru klatki podanej w nawiasie i zatrzymanie odtwarzania filmu na tej klatce.

gotoAndPlay() - powoduje przeskoczenie do numeru klatki podanej w nawiasie, ale film odtwarza sie dalej.

 

czyli w Twoim przypadku, powinienes przypisać zdarzenie do butona, ktory zalozmy nazywa sie button1.

 

button1.onRelease = function() {
  gotoAndStop(30);
}

 

 

a z drugim nie pomoge, bo sam chciałbym to wiedzieć.

anybody ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za pomoc, co do linku knysi to pobieram, ale i tak zaraz wam dam, jeżeli będe mogl punkt reputacji

 

EDIT:

 

mam coś takiego przy pierwszej klatce

 

1. gotoandstop(1)

2. FIRST.Onrelease = function() {

3. gotoAndStop(2);

4. }

 

Czyli chcę aby po początkowo animacja stała na pierwszej klatce - gotoandstop(1)

Później ma przejść po kliknięciu do drugiej. Tylko nie działa... Na pewno robię coś nie tak, nie trzeba jakoś oddzielić tych komend? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... jakby ktoś z Was mogł pobrać ten plik i sam sprawdzić w czym tkwi błąd? poniżej podaję link - plik ma 32kb

 

LINK

 

Klatki mają komendę "stop", przycisk "o mnie" ma komendę przejścia do kolejnej klatki po kliknięciu, jednak sie nic nie dzieje? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak moze działać jak wklejasz kod nie tam gdzie trzeba

ten co Ci podałem powinien być na głownej linii czasowej jak to Twoje stop();

 

Jesli na siłe chcesz dac ten kod do buttona to powinien on wyglądać tak:

on(release) {
gotoAndStop(2);
}

 

ale ja jestem zwolennikiem trzymania kodu w jednym miejscu, dlatego podałem wcześniej inną forme :|

 

 

PS.

Niecierpie gdy ktoś zabiera sie za robienie czegoś o czym kompletnie nie ma pojęcia...

Poczytaj najpierw troche o flashu, o AS, a potem próbuj robić strone

kup sobie książke :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Floox -> musisz mnie zrozumieć, zajmuje się grafiką 2d na stronach intertetowych, przeważnie sama szata graficzna, jednak ostatnio zleceniodawca zażyczył sobie w ostatniej chwili że ma być "flash"... nie jestem asem w tym programie, alebardzo prostą stronkę muszę zrobić. musisz mi uwierzyć na słowo: zakupiłem trzy książki, z czego najwięszke nadzieje pokładam w flash 8 - oficjalny podręcznik... mnie także denerwuje jak ktos rzuca sie od razu na głęboką wodę, ale nie mialem wyboru i dlatego zwróciłem się o pomoc do troszke bardziej doświadczonych w tym temacie uzytkowników. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności