Skocz do zawartości

Nieaktywne vertexy


deha21

Rekomendowane odpowiedzi

Robię sobie malucha. Zacząłem od plane, przekonwertowałem na poly i robiłem. W pewnym momencie chciałem poprzesuwać vertexy i... nie mogłem ich zaznaczyć. Nawet nie miałem ich zaznaczonych w viewporcie. Przełączyłem na egdes i je normalnie mogłem przesuwać i zaznaczać. Znów przełączyłem na vertexy ale niestety dalej nie da się ich zaznaczyć.

Wcześniej normalnie mogłem je zaznaczyć. Możliwe że nakombinowałem coś ze skrótami klawiszowymi, bo jeszcze nie pamiętam dokładnie wszystkich ktore potrzebuje i czasami się mylę, i przez przypadek nacisnę nie to co trzeba. Jeśli to pomoże to używałem skrótów w okolicach QWE ASD ZXC + shift/ctrl/alt. Możliwe też, że to przez tworzenie poly. Bo moment przed tym jak to sie stało łączyłem punkty by powstał poly.

Mam nadzieję, że rozumiecie o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie pomaga.

Zapomniałem powiedzieć czegoś ważnego. Na scenie mam dwa obiekty i gdy pierwszy edytuję na vertexach to wszystko działa. Na tym drugim obiekcie niestety nie działa. Ale gdy stworzę nowe poly w drugim obiekcie to normalnie mogę edytować vertexty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik jest w załączniku. Tylko nie śmiejcie się z modelu :P Dopiero zaczynam w Maxie.

Są tam dwa obiekty - maska i głowna część samochodu. Problem jest w głownej części. Poza tym stało mi się coś dziwnego. Na przodzie zrobiły się takie dziurki, jakby vertexy się przesunęły ale niestety w tym miejscu vertexy są nieaktywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności