Skocz do zawartości

Mam takie pytanie: jacy specjaliści są potrzebni do stworzenia takiego programu jak n


Gość qwerto

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie: jacy specjaliści są potrzebni do stworzenia takiego programu jak np. ArCon czy Pro100. Są to programy do wizualizacji pomieszczeń w domu. Czy wystarczy praca grafików, czy również są potrzebni programiści, jak tak to jacy, a może jeszcze potrzebni są architekci?

Jaki mógłby być koszt wykonania takiego programu?

Nie znam się na tym więc proszę o odpowiedź jak dla chłopa na polu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po pierwsze nie zakladaj podwojnych wątków.

Po drugie to przedewszyskim programisci, grafik to tam potrzebny bedzie do konsultacji, i drugi do zrobienia ikonek do GUI. A koszty, nie wiem, powiedzmy 5 programistów, klepiących przez pare miesięcy (zaleznie od zlozonosci programu) i dostający po pare tysięcy za łebka (w zaleznosci od tego czy to zwykly klepacz, czy jakis senior czy leader) i wychodzi ladne paredziesiąt tysięcy :)

To chyba takie minimum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam obydwu za odpowiedź. Co prawda jeszcze wiele się muszę dowiedzieć.

U Ciebie Mirach w galerii 3d widziałem wizualizację biura która bardzo ładnie wygląda, prawie jak zdjęcie, o wiele ładniej niż w tych programach o które pytałem. Czy to znaczy, że nie da się zastosować tak ładnej grafiki w takich programach?

Czy znacie firmy, które mogłyby się podjąć napisania takiego programu albo jakieś osoby (pasjonatów) którzy mogliby to zrobić?

Jeśli nie to jakich programistów szukać? Mogą być wszyscy, czy może tylko tacy którzy specjalizują się w pisaniu programów w 3d?

Z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba troche na złym forum zadajesz pytanie. Wiekszosc ludzi tutaj to graficy a nie programisci - używają a nie piszą tego typu programy.

 

U Ciebie Mirach w galerii 3d widziałem wizualizację biura która bardzo ładnie wygląda, prawie jak zdjęcie, o wiele ładniej niż w tych programach o które pytałem. Czy to znaczy, że nie da się zastosować tak ładnej grafiki w takich programach?

 

Rzuciłem okiem na strony tych programow o ktorych mowisz, i rzeczywiscie pod wzgledem renderów nie zachwycają. Z drugiej strony te biura o ktorych mowisz byly liczone w 3d Maxie - programie którego koszty rozwoju pewnie w milionach $ można juz liczyć, więc raczej zespół pasjonatów nie napisze nic podobnego w krótkim czasie (co nie zmienia faktu ze od dłuższego czasu probują i całkiem niezle im idzie, mówie tu o Blenderze)

 

pozdrawiam

Mirach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie to jakich programistów szukać? Mogą być wszyscy, czy może tylko tacy którzy specjalizują się w pisaniu programów w 3d?

Co oznacza "pisać programy w 3D"?

 

Jeśli potrzebujesz prgramu do projektowania lub wizualizacji, poszukaj wsród już istniejących. Nie pisz od początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie jakieś firmy które mogłyby się tego podjąć? A może znacie jakieś osoby prywatne (programistów, grafików itp), które mają doświadczenie bo już coś podobnego robiły, z którymi można by się było spotkać, pogadać i zobaczyć czy coś by z tego wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwerto: jeśli oczekujesz, że jedna osoba napisze taki program jak VIZ i Vray to raczej grubo sie mylisz. napisanie takiego softu to lata pracy często w zespołach liczących po kilkaset ludzi. owszem istnieją darmowe opensource'owe programy do grafiki 3d jednak póki co to na rynku wiz ciężko nimi się przebić przez Vraya i 3ds max/VIZ.

 

imho jeśli planujesz napisanie tego programu to uzbrój się w lata cierpliwości, miliony przeciwności losu. a najlepiej zarzuć ten pomysł bo jest totalnie nierozwojowy. nie zagrozisz dużym firmom które już sprzedają taki soft i nie sprzedasz swojego programu nikomu większemu niż "Małe nieruchomości - Jan Brzózka".

 

przy okazji: nie wiem czy wiesz ale programiści to ostatnio jedna z najlepiej opłacanych branży na rynku. siłą faktu musiałbyś zapłacić takiemu programiście sporo kasy za napisanie... nic nie wartego programu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweety mi chodzi o programy takie jak Pro100 czy Acron a nie Vray czy Viz, chociaż chciałbym żeby grafika była lepsza niż w Pro100 czy Acron.

Wiem, że jedna osoba tego nie stworzy i potrzebna będzie większa liczba osób, ale może ta jedna osoba chciałaby się tego podjąć i zna inne osoby które również by się za to wzięły.

Jestem zdecydowany stworzyć taki program i zdaję sobie sprawę, że czeka mnóstwo pracy i dużo pieniędzy do wydania.

Więc zakładając, że jestem niepoprawnym optymistą i mam środki na stworzenie takiego programu, to jak stworzyć jego kosztorys? Od czego byście zaczęli, z kim rozmawiali i kogo pytali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo jesteś wybitnym programistą znającym się na rzeczy, mającym doświadczenie w tym polu (z treści postów wynika, że jednak nie), albo jesteś trzynastoletnim chłopcem myślącym, że jeśli dał radę napisać program dodający do siebie dwie liczby całkowite, da radę napisać każdy inny program.

 

Zacznik od określenia dokładnych możliwości programu, ilu ludzi potrzebujesz, ile czasu na to mniej więcej będą potrzebowali, ile będziesz im płacił za godzinę, do tego koszty sprzętu, ewentulanie oprogramowania.

 

Pytaj na forach o programowaniu, a nie o grafice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności