Skocz do zawartości

Problem: wlasny preloader do loadera z component jak ?


_LoGaN_

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

 

generalnie to tak jak w temacie chcialbym zrobic pasek postepu ladowania do loadera(tego z component) tyle ze pasek juz chcialbym zrobic swoj (a nie ten z component ctorego sie nieda zabardzo edytowac w zaden sposob mowie o kolorach itp) przy czym nie chodzi mi nawet o to zeby procenty pokazywalo a tylko pasek moze byc jesli to by ulatwilo sprawe, jesli ktos wie jak cos takiego zrobic bede wdzieczny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

w drugi klatce dajesz klatkę kluczową i do ActionScriptu wrzucasz w niej:

 

wczytane = _root.getBytesLoaded();
total = _root.getBytesTotal();
procent = int(wczytane/total*100);
pasek._xscale = procent;
if(wczytane>= total){
  gotoAndPlay(3);
};
gotoAndPlay(1);

w skrócie:

pierwsze dwie linijki pokazują ile zostało załadowane animacji i ile wazy cala animacja

potem obliczany jest procent w jakim zostala zaladowana animacja

następnie skala X paska (który musisz nazwać 'pasek' w 'instance name' aby wiadomo było o co chodzi) jest zmieniena na aktualny procent postępu.

dalej warunek czy wczytane są większe lub równe (trochę dziwne ale tak się używa) total'owi i jeżeli tak to animacja rusza do 3 klatki gdzie zaczynasz swoją animację zaś jeżeli nie to powraca do pierwszej która automatycznie leci znów do rugiej bo w niej nic nie ma i zapętla się co powoduje zmianę długości paska.

możesz wpisać np zamiast xscale, yscale co spowoduje rośnięcie paska w płaszczyźnie pionowej :)

 

myślę że w miarę jasno i prosto napisałem. To najprostsza chyba metoda. Dawno już w sumie w tym nie siedziałem ale powinno działać.

 

Jeżeli czegoś z tego nie rozumiesz to śmiało pisz. Jeżeli będę umiał to postaram się odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności