Skocz do zawartości

Wiz: blizniak


Beatou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Siedze nad taką jedną wizualka ale ciągle mi nie wychodzi tak jak bym chciał..jest tu trochę błędów w oswietleniu i klimaciku. Projekt nie jest moj. Zamieszczam ustawienia:

 

http://s5.photobucket.com/albums/y184/beatou/3D/?action=view&current=set.jpg

 

i proszęjakieś mądre osoby o wskazóki ;] oświetlenie to vray sun. Do tego używam Vrayphisical cam.. z resztą wszystko co zmieniałem jest w ustawieniach. Pozdro

 

th_wiz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

bo kiedyś robilem takie jaja że bez tej kamery było i musial byc taki ;P bo inaczej hiroshima.. a kamerke dopiero odniedawna mam i średnio sie na niej znam :)

 

Ma ktoś jakis pomysł na te okna? żeby odbijały fajnie i jednocześnie nie były czarne.. sporo z tym siedziałem i w końcu poddałem się i dałem lustrzane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sie wyrenderowalo.. wywalilem environment z ustawien vraya, do zwyklego environment dodalem vray sun bo zwykla tekstura byla czarna przy renderingu.. to samo tyczy sie ludzi i musze ich w ps wkleic ;/ bo oni są RPC i pewnie vray ich nie kuma za bardzo -.- chciałbym jeszcze się dowiedzieć jak te szyby ustawić i czy ustawienia kamery mam ok

 

f-number ustawilem na 7

wlaczylem exposure

iso na 200 i tyle..

 

wedlug mnie nadal troche przepalone.. moze color mapping zmienic?

 

th_wiz2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

th_wiz3.jpg

 

ok zwiekszyłem ISO do 300, ustawilem color mapping na exponential i przestawiłem słonce troche.. nie było pionowo ale traz jest bardziej na wschód i niżej.. tylko nie wiem czy cienie nie wyszly za ciemne.. moze podkręce color mapping? czy słońce wyżej i mocniejsze? Xiz0r dzięki za rady i komentarze ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w daylight?:| z tego co wiem tam sie tylko da ustawić vray shadows.. a dalight czasem uzywam zeby ustawic pore dnia i polozenie slonca dla danego miejsa i danej godziny.. Mozesz rozwinac myśl? i jaka to duża warość dla size multiplier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wz4.jpg

 

na razie tak to wygląda..zwiększyłem size multiplier w sunie do 15 i nie wiem czy to jest to.. dalem passata bo tamo RPC mnie wq***lo w kamerze shutter speed 30 Iso 300 i f-number 300 reszta bez zmian.

 

Przydaloby sie wiecej komentarzy.. bo tak jedna osoba plus jakies wtrącenia od innych to mało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak mysle :P ale jakichs w koncu bede musial dac jakichś..myslę nad poserem ale mi się koszmarnie nei chce go odpalać :P Wykombinowalem co z szybami.. dalem żaluzje pionowe.. i delikatne omni bez cieni w srodku zeby rozjasnic.. teraz tylko musze zrobic podobnie z pozostalymi oknami tak jak na tym pierwszym z lewej.. zaluzje zrobic bardziej widoczne.. jeszcze dodalem dwa drzewa po drugiej stronie i dom..zeby sie coś wiecej odbijało na dole.. aha i nei wiem czy neiba nei zostawić poprostu vray sky.. nie zalezy mi aż tak na chmurkach :D

 

blizniak899.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz lepiej, dobrze ze tych murzynow wywaliles ze sceny :)
AMEN! xD

 

nei wiem czy neiba nei zostawić poprostu vray sky.. nie zalezy mi aż tak na chmurkach :D
ale chmurki są fajne :P może nie takie mocne jak wcześniej (chociaz ja takie lubie) ale rzadko kiedy w realnym świecie jest niebo bezchmurne ^^"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności