Jump to content
Sign in to follow this  
miriam

Regulamin

Recommended Posts

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA ROZGRYWKI:

 

Cała rozgrywka polega na Waszej interpretacji podanego tekstu. Temat oraz tekst mają za zadanie wprowadzenia Was w klimat rozgrywającej się w opowiadaniu akcji, jednak to od Was zależy jego ostateczna forma. Eliminator to konkurs rozgrywany etapowo, z podziałem na grupy, po każdym z nich następują nominacje. W Etapie 1 oraz Etapie 2, pracujecie nad konceptami, w Etapie Finałowym macie za zadanie stworzenie ilustracji zgodnie z założeniami REGULAMINU. Po nominacjach, ukazywany będzie kolejny Etap wraz z kolejną częścią tekstu.

OPOWIADANIE:

„Autobahn nach Poznań” Andrzej Zemiański

 

… Betonowe sztolnie pozamykano na głucho. Cały Wrocław był teraz odcięty od swoich podziemnych bunkrów, w większości przebudowanych ze starych kanałów metra, często jeszcze poniemieckich, pochodzących sprzed z górą trzystu lat. Syk pary w rozgrzewanych kotłach pojazdów zagłuszał wszystkie dźwięki, więc ludzie i zwierzęta porozumiewali się gestami. Temperatura w bunkrze wyjściowym rosła coraz bardziej. Wagner widział, że wielu żołnierzy w ogóle rezygnuje z mundurów, nakładając kamizelki kuloodporne wprost na gołe ciało. Hełmy, okulary, chusty chroniące oczy przez zalewającym je potem… Tylko zwierzęta jakoś się trzymały ....

 

OCENA PRAC.

 

Ocena prac w głównej mierze zależy od Was, czyli że każdy użytkownik portalu MAX3D ma prawo zagłosować na wybraną przez siebie pracę uczestnika konkursu, mając do dyspozycji Sondę po każdym z 2 pierwszych Etapów, rozgrywka finałowa, do której trafią najlepsi uczestnicy wyłonieni po Etapie 2, kończy się nominacją 3 najlepszych prac przez JURORÓW.

W tym Jurorzy typują: 1 miejsce ELIMINATOR, oraz 2 wyróżnienia.

 

 

REGULAMIN.

 • W konkursie biorą udział jedynie pojedynczy graficy, Każda osoba przystępująca do konkursu, może do procesu nominacji wystawić tylko jedną pracę. Wystawienie więcej niż jednej pracy wiązać się może nawet z wykluczeniem z konkursu.
 • Do konkursu może przystąpić każdy, z wyłączeniem osób zajmujących się jego przygotowaniem i organizacją, oraz moderatorów/redaktorów Portalu Max3D.
 • Wszyscy uczestnicy konkursu zostaną przydzieleni (w systemie losowania) do grup, pod uwagę brane są jedynie zgłoszenia, które znalazły się w wątku Eliminator REKRUTACJA. Wszystkie inne zostaną usunięte. Z chwilą ukończenia Etapu 1 oraz Etapu 2 do dalszych rozgrywek przechodzą jedynie osoby nominowane poprzez sondę.

 • W Etapie 1, przewidziane są również 2-3 dzikie karty ( w zależności od ilości GRUP), dla tych uczestników, którzy nie zostaną nominowani, a otrzymają najwyższą ilość Waszych głosów.

 • Wszystkie czynności związane z projektem muszą być prowadzone w Waszym wątku na podforum, i tak dla Etapu 1, zakładacie wątek w podforum ELIMINATOR'a.

Wzór nazwy: A (GRUPA) – Tytuł pracy by UserXXXX,

Szczegóły dotyczące GRUP (czyli Gdzie, Kto trafił) znajdziecie w wątku NOMINACJE. Do następnych Etapów wątki nominowane przenoszone będą przez Moderatorów. Zaleca się także możliwie częste aktualizacje prezentujące postępy w pracy (pomysły, szkice etc.)

 • Dozwolone jest częściowe wykorzystywanie foto referencji, fotografii, renderów z programów 3D (po uprzednim umieszczeniu stosownych informacji o tym fakcie w wątku).
 • W prowadzonej Rozgrywce w pierwszym poście (można dodać później poprzez edycję) należy umieścić króciutki tekst (max. 3 zdania), który będzie widoczny dla Użytkowników//Jury razem z pracami do oceny. Należy w nim przybliżyć założenia swojego projektu, określić czy jest się twórcą projektu czy też opiera się go na czyimś projekcie i czy w scenie zostały użyte zdjęcia.(etc.)
 • Prace muszą być zgodne z ogólnymi założeniami/zasadami klimatu, który sugeruje podany tekst. Tekst w każdej z rozgrywek zawierać będzie informacje dotyczące opisów miejsca/miejsc, bohatera/bohaterów które mają Wam pomóc w kreacji Waszej pracy. Prace niezgodne z tymi zagadnieniami nie będą brane pod uwagę podczas podsumowania każdego z Etapów.
 • Prace można wykonywać w dowolnym wybranym przez siebie programie do 2D, a także dowolną, wybraną przez siebie metodą. (techniki analogowe oraz digital) Pokazywane prace nie mogą być również wcześniej publikowane.
 • W Etapie 1 i 2, pracujecie nad konceptami, max. rozmiar boku pracy nie może przekroczyć 800px. Do prac większych umieszczacie jedynie linki oraz/lub jego zmniejszoną wersję.
 • W Etapie 3/Finałowym, nominowani autorzy pracują nad ilustracją, projektem okładki książki.

Szczegółowe wymiary:

min, : Szer: 2421 px (20,5cm) – Wys.: 1594 px (13,5cm) (300pix/cal), max, : (do) 3543 px (30cm) - 2421px ( 20,5cm) (300pix/cal),

główny element pracy ma się znaleźć na prawej połowie obrazka. Kompozycja zostawiająca trochę miejsca na typografię (około 1/4 - 1/5 strony w dowolnym miejscu, preferowana góra ilustracji)

 • Z prac nominowanych do finałowego etapu, Fabryka Słów może wybrać pracę, która trafi na okładkę książki, a autor tej pracy otrzyma za to honorarium.

 • Autorzy przystępując do konkursu wyrażają zgodę na ewentualne wykorzystanie prac przez sponsorów oraz organizatorów w celach marketingowych (np. strony sponsorów, ulotki, reklamy).
 • Prezentowane prace powinny być nowe, zabronione jest wystawianie do konkursu prac publikowanych wcześniej na łamach innych serwisów czy biorących wcześniej udział w innych konkursach. Zabronione jest zmienianie lub wykorzystywanie prac innych autorów.
 • Portal max3d.pl zastrzega sobie prawo do publikacji prac autora (za jego wiedzą) w jakichkolwiek celach niekomercyjnych. Portal max3d.pl ma prawo do dyskwalifikacji uczestnika i usunięcia pracy z galerii w przypadku podejrzeń o plagiat lub złamanie regulaminu. Portal max3d.pl ma prawo udostępnić dane osobowe autora do potrzeb publikacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. nr 133 poz. 883)

-----------------------------------------------------------------

 

Lista moderatorów prowadzących bitwę:

 

Chveti

Ortheza

Hindus

Leru

Vorek

miriam

 

Administrator:

 

Adek.

 

 

 

Wszelkie uwagi oraz pytania proszę kierować w tym wątku

 

 

-----------------------------------------------------------------

* Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.

** Fragmenty opowiadania wykorzystane zostały za zgodą Fabryki Słów Sp. z o.o.

 

 • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy