Jump to content
Sign in to follow this  
miriam

Etapy

Recommended Posts

wstawkagotap0.jpg

 

… Betonowe sztolnie pozamykano na głucho. Cały Wrocław był teraz odcięty od swoich podziemnych bunkrów, w większości przebudowanych ze starych kanałów metra, często jeszcze poniemieckich, pochodzących sprzed z górą trzystu lat. Syk pary w rozgrzewanych kotłach pojazdów zagłuszał wszystkie dźwięki, więc ludzie i zwierzęta porozumiewali się gestami. Temperatura w bunkrze wyjściowym rosła coraz bardziej. Wagner widział, że wielu żołnierzy w ogóle rezygnuje z mundurów, nakładając kamizelki kuloodporne wprost na gołe ciało. Hełmy, okulary, chusty chroniące oczy przez zalewającym je potem… Tylko zwierzęta jakoś się trzymały ...

 

Cała rozgrywka polega na Waszej interpretacji podanego tekstu. Temat oraz tekst mają za zadanie wprowadzenia Was w klimat rozgrywającej się w opowiadaniu akcji, jednak to od Was zależy jego ostateczna forma. Eliminator to konkurs rozgrywany etapowo, z podziałem na grupy, po każdym z nich następują nominacje. W Etapie 1 oraz Etapie 2, pracujecie nad konceptami, w Etapie Finałowym macie za zadanie stworzenie ilustracji zgodnie z założeniami REGULAMINU. Po nominacjach, ukazywany będzie kolejny Etap wraz z kolejną częścią tekstu.

 

Uściślając i wyjaśniając: zarówno opis zawarty w wprowadzeniu, jak również fragmenty opisów zawarte w .PDF'ie mogą być przez Was wykorzystane, przede wszystkim liczy się Wasz pomysł oraz kreatywność na stworzenie konceptu/ów miejsca (otoczenia, environment'u). Wybrane fragmenty mają jedynie Was w ten klimat wprowadzić.

 

I tak w Etapie 1 - miejsce, zajmujecie się jedynie opracowaniem otoczenia, w Etapie 2 - zajmiecie się Bohaterami.(Osadzonymi w przygotowywanym przez Was Otoczeniu, bądź też luźnymi konceptami).

 

 

 

ETAP 1.: MIEJSCE.

 

Czas trwania etapu to 30 dni, od chwili ukazania się Etapu. (28.10.2007 r.) Ostatniego dnia prace powinny znaleźć się w pierwszym poście.

 

Cel główny to koncept/koncepty utworzone na podstawie podanych fragmentów tekstu.

PLIK DO POBRANIA

 

Do Etapu 2 promowanych będzie 20 osób + 2 z Dziką Kartą.

 

 

ETAP 2.: BOHATER.

 

Czas trwania etapu to 30 dni, od chwili ukazania się Etapu. (czyli do 14.12.2007 r.) Ostatniego dnia prace powinny znaleźć się w pierwszym poście.

 

Cel główny to koncept/koncepty utworzone na podstawie podanych fragmentów tekstu.

dozwolone jest również wykorzystanie prac z ETAPU 1.

 

PLIK DO POBRANIA

 

Do Etapu FINAŁOWEGO promowanych będzie 8 najlepszych prac.

 

FINAŁ.: Ilustracja.

 

Czas trwania etapu to 49 dni, od chwili ukazania się Etapu. (czyli do 17.02.2008 r.) Ostatniego dnia prace powinny znaleźć się w pierwszym poście.

 

Cel główny to stworzenie Ilustracji na podstawie podanego fragmentu książki.

 

PLIK DO POBRANIA

 

W Etapie 3/Finałowym, nominowani autorzy pracują nad ilustracją, projektem okładki książki.

 

Szczegółowe Dane:

min, : Szer: 2421 px (20,5cm) – Wys.: 1594 px (13,5cm) (300pix/cal), max, : (do) 3543 px (30cm) - 2421px ( 20,5cm) (300pix/cal), główny element pracy ma się znaleźć na prawej połowie obrazka. Kompozycja zostawiająca trochę miejsca na typografię (około 1/4 - 1/5 strony w dowolnym miejscu, preferowana góra ilustracji)

 

Na forum w Swoich wątkach umieszczacie wersję zmniejszoną max. dł. boku 800 px oraz link do pełnej wersji.

 

Z tej GRUPY zostanie wyłoniona przez JURY, zwycięska praca oraz 2 wyróżnienia.

 

 

Powodzenia.

 

 

 

-----------------------------------------------------------------

* Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone.

** Fragmenty opowiadania wykorzystane zostały za zgodą Fabryki Słów Sp. z o.o.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy