Skocz do zawartości

MAC mini a grafika komputerowa - wypowiedzi


makler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio na internecie znalazłem dwie oferty sprzedaży lepszego i gorszego MAC'A mini ! Coś co mieści sie na dłoni a podłączone do normalnego monitora, klawiaturki i myszki. Ich cena to odpowiednio w zależności od wersji ok. 2500 tys lub 3500 tys.

 

Dużo osób mówi, że maci są najlepsze do tworzenia grafik komputerowych 3D I 2D. Podobno jest wydajniejszy od zwykłego PC'a i nie wymaga takiego regularnego wkładu pieniężnego.

 

Moje pytanie do was to czy opłaca sie wydać tą kase na takiego mac'a mini ?

Myślę o kupnie ale nie jestem pewien czy podoła grafice 3D w stopniu bardziej zaawansowanym = high poly + duużo elementów (szczegółów) w całej scenie.

 

Co Wy o tym myślicie ? Czekam na wypowiedzi i myślę, że temat jest dosyć ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

A kto Ci powiedzial, ze Maki sa wydajniejsze w grafice? Pewnie jakis gosc ktory nie widzi swiata poza swoim jablkiem:) Gdyby tak bylo to niejednym studiu postprodukcyjnym silnikiem bylyby maki. Obecnie Maki to nieodlaczny atrybut panow z dlugim szalem i nienagannym jezykiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taitor: trzeba przyznac że widzialem w ogloszeniach o prace dla grafików z obcych landów "wymagana umiejetnosc obslugi mac'a" ale tez trzeba dodac ze to byl bardzo znikomy procent ogloszeń.

Tak czy siak, jak widze ze oni bazowo sprzedają kompy z quadami z 1GB ramu a zeby miec 8 trzeba doplacic kolo 8tyś złotych to sie powaznie zastnawaim z czego oni ten ram robią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze, jak od jakiegos roku pracuje na macu i jestem bardzo zawiedziony

moze to kwestia modelu, ale w firmie jest okolo 15 macow, 2,4 i jednordzeniowych i sa bardzo wadliwe, wiecznie cos sie gotuje, przepala, ramy non stop sie wymienia, i przede wszytskiem cena jest miazdzaca - kompletnie wygorowana, dlatego odradzam MACa. mysle ze era jabluszek w szeroko pojetej branzy przeminela - nie wiem jaka jest sytuacja w obcych landach

 

ps. kazda naprawa cholernie kosztuje i serwis jest tylko w warszawce - czeka sie bez wzgledu na usterke w okolicach 3-4 tyg.

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3,5 tys. złożysz sobie PC'ta 3x wydajniejszego od tego MAC'a. Z tego co się orientuje w tych MACach za grafike odpowiada jakaś żałosna integra Intela. Może te najnowsze mają jakiegoś zintegrowanego Redeona ale to i tak jest niewiele w porównaniu z tym co możesz zapakować do pc'ta.

 

MAC mini to fajna zabawka ale IMO trochę bezużyteczna. Do netu jest iMAC - świetna konstrukcja zresztą, bo na mocniejszych modelach spokojnie można robić jakąś grafikę. Do salonu też nie bardzo bo lepszy jest HTPC albo PS3(do niedawna najtańszy odtwarzacz blu-ray).

 

Chyba tylko dziecku do zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szczerze mówiąc to takie opinie o macach slyszę pierwszy raz... zawsze słyszałem (ale to tylko taki obicie sie o uszy) że mac i grafika to niezła para, skoro tak to sporo mi wyjaśniliście w tej kwesti.

 

Dobra a jeżeli wchodzi w gre laptop pc'et do grafiki a laptop mac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a jeżeli wchodzi w gre laptop pc'et do grafiki a laptop mac ?

 

przczytaj powyzsze wypowiedzi i dodaj sobie przed "mac" slowko "laptop" :)

 

A tak serio, popatrz sobie poprostu co i za jaka cene mozesz kupić ze stajni Apple, a co z PC, bedziesz miał porównanie.

Ja też slyszalem duzo dobrego o Macach, ale byly to przedewszystkich chwalenia na wygląd i łatwość obslugi. Z tego co kojaze to masa dezajnerów, i web dezajnerów siedzi na Macach za granicą, zwłaszcza ze caly pakiet Adoba z nim ładnie wspolgra. Tez o matrycach w lapkach appla slyszalem ze dobre.

Nie zmienia to mojego zdania ze Maci są duzo za drogie i promowane jako "coolerski" sprzet i za to sie placi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

makler: ttaaddeekk się śmieje, a nie czepia :)

 

Jeśli chodzi o temat, to mac do adobe'a się nada, ale to tylko grafa 2d. A 3d? Max nie chodzi? XSI też nie, na OSX-ową Mayę wszyscy jadą. Za cenę Maca złożysz o wiele lepszego peceta, wrzucisz winde albo linuxa i będzie śmigać.

 

Maci to chyba faktycznie kompy dla applegeeków, którzy kochają jabłko za to, że ładnie wygląda i ma jeden guzik na myszce, zamiast dwóch. Dobrze, że apple rozumie rynek i skupia się na tym, co im lepiej wychodzi - produkcji odtwarzaczy mp3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jestem zwolennikiem stacjonarnych komputerow w pracy. Kilka znajomych chcialo calkiem niedawno pracowac na lapku i po miesiacu stwierdzili, ze przesiadaja sie na stacjonarke. Dlaczego? Np. ze wzgledu na wielkosc ekranu, wieksza wydajnosc, latwa wymiana osprzetu, i co najwazniejsze duzo wygodniejsza obsluge klawiatury. To wlasciwie osobiste odczucia, ale nie zdazylo mi sie slyszec, by ktos dluzej niz tydzien pracowal powaznie w grafice na lapku.

 

A wracajac do mitu, ze Mac i grafika tonajlepszy wybor. Owszem swego czasu tak bylo, wtedy pecet raczkowal. Jednak teraz blaszka jest duzo tansza i wydajna a mit dalej poniekad pozostal.

 

Laptop jest fajny jak mozesz go zabrac za miasto, napisac maila i odebrac poczte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności