Skocz do zawartości

Liście Korony Drzewa


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

No więc proszę Was o jakieś rady odnośnie modelowania liści drzew. Próbowałem robić plane'a i na niego teksturę opacity a potem to pokopiować, ale brzydko wygląda. Później to samo, tyle, że particle system, ale długo się renderuje przy jednym drzewku :F Można również zrobić listka i na niego dać particle system....

 

Macie jakieś inne metody. Najbardziej mnie interesują drzewa z gry " Gothic 3" czego niestety nie mogę zbadać, bo komp za słaby :F Wie ktoś, jak oni je zrobili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ciekawe, ciekawe ;] Ale na jakiej zasadzie te drzewa działają?? To są plajny, które podążają za kamerą, czy jak?

 

Widzę też, że kory drzew to normal mapy, ale mnie najbardziej ciekawią właśnie korony ;]

 

Wie ktoś może, skąd ten program skołować?? Nie mam zamiaru im wysyłać moich danych osobowych itp. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liście to alfowane modele, które ustawiają się w stronę kamery pod odpowiednim kątem. Co do renderingu - albo rybki, albo akwarium. Nie da się szybkiego rendera zrobić i realistycznych drzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś metody na ładne drzewo w 3ds'ie polecacie. SpeddTree jest niedostępne dla zwykłego maxowicza :/ Tylko bogate firmy kupują tą technologie do gier. Mam tu na myśli drzewa, wykorzystujące mało pamięci. Particle system odpada :/ Chociarz, muszę jednej rzeczy spróbować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności