Skocz do zawartości

Obiekt 3D: Rozrzucone klocki LEGO


BARMAN2005

Rekomendowane odpowiedzi

Wymodelowałem wczoraj pojedynczy klocek LEGO, na pewno je znacie każdy się nimi bawił, gdy był mały. :) Chciałbym zrobić taka scenę (widok z góry): rozrzucone klocki w rożnych pozycjach i kolorach tworzą napis LEGO na białym tle. No i wiecie wszystko się ładnie błyszczy, odbija itp. - myślę że powinno to całkiem nieźle wyglądać. Wszystko robię w Blenderze 2.45. Na razie mam coś takiego:

d73d1a328c462bb3m.png

 

Chciałbym jeszcze popracować nad wyglądem - chcę aby było widać, że to plastik. Oprócz tego muszę jeszcze dopracować model od spodu. :] Czekam na komentarze i propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ja widziałem dwie kulki i cylinder w galerii :P dodaj chamfery na krawędziach

Ocho, nowe słownictwo. Poczytałem i rozumiem o co chodzi - w końcu nie wszytko jest idealne na tym świecie. Mam tylko pytanie czy chamfery robi się "ręcznie" czy służy do tego jakiś filtr jak np. wygładzanie? | Dowiedziałem się że jednak służy do tego jakaś komenda, gdzie ją znajdę w Blenderze 2.45?

 

eee no... 4 cylindrów, 4 napisów ekstrudowanych i jednego boxa to jeszcze w wipie nie widziałem...

 

no ładnie ładnie

W podpisie masz coś takiego: "Nie sztuką jest się poddawać" ;)

 

edit

Mam problem z Bolean Operation, chcę użyć Difference do dwóch cylindrów ale jakoś nie działa?

 

edit2

http://www.andegrand.pl/forum/index.php?a=search&id=2726&min=40&num=10&sessionid=2e768d6158a3e6544764e1c0c26d9fbb

"brakuje blenderowi kilku dopracowanych narzędzi jak np. bevel czy chamfer...(tego drugiego nie ma wcale)..."

Acha, czyli jednak ręcznie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnym świecie - niemaxowym to się nazywa bevel. Chodzi o to,że klocki lego (jak zresztą wszystko na świecie) są lekko zaokrąglone na krawędziach - jak zrobisz małego bevela to specular ci się ładnie rozłoży i dostaniesz 1000 procent bonusu do realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hym, no to będę miał mały problem... Mały update, Bevel 0.01j chyba troszkę za mały. :P Zaznaczyłem różowymi ramkami miejsca które mi sie nie podobają lub w których trzeba coś zmienić. Będę jeszcze nad tym pracować.

d061bbf7dc10b7c3m.png

Może znak ktoś z was jakiś tutorial nt. materiału a la plastik? Czy też obecnie wygląda to dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trawnikow
Chciałbym zrobić taka scenę (widok z góry): rozrzucone klocki w rożnych pozycjach i kolorach tworzą napis LEGO na białym tle.

 

A więc zastanów się, czy jest jakikolwiek sens wdawania się w super wygląda jednego klocka - i tak z tego co zrozumiałem w scenie tych koluszków ma być kilkaset - więc czy ktokolwiek będzie się przyglądał temu czy kant takowego klocka jest idealny? Oczywiście muszą one jakoś wyglądać, ale bez przesady, nie dajmy się zwariować ;)

Co do tutka to żadnego nie znalazłem, ale jesli chcesz to tu: http://www.blender.org/download/resources/#c2511

są jakieś darmowe biblioteki materiałów do blendera - czy jest tam plastik nie wiem, bo nie mam blendera żeby sprawdzić ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zmieniłem zdanie, nie robie tego napisu LEGO, będą po prostu rozrzucone klocki. ;) Tak jak obiecałem, nowy render z kilkoma klockami:

18ed0946fc61b023m.png

Na razie jest tyle, myślę jeszcze nad dodaniem paru klocków w tle i efektu DOF. Mam z tym problem, wiem co to jest, czytałem tutoriale i próbowałem samodzielnie zrobić parę przykładów ale jakoś mi to nie wychodzi (gubię się w tych "oknach"). Może znacie jakiegoś tutka po PL w którym jest wszytko po ludzku wytłumaczone? Dzięki za pomoc i komentarze!

PS: Może się komuś przyda, efekt mokrej podłogi (odbicia): http://www.blender.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no klocek ladny ale pomysl nad zroznicowaniem ich bo jak bedzie duzo ale takie same to nudne bedzie....szkoda ze niebedzie usypanego napisu lego :(

pracuj dalej ]:>

ps.

napis lego jest wiekszy prawie na cala wypustke i czcionka jest pochylona ]:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no klocek ladny ale pomysl nad zroznicowaniem ich bo jak bedzie duzo ale takie same to nudne bedzie....szkoda ze niebedzie usypanego napisu lego :(

pracuj dalej ]:>

ps.

napis lego jest wiekszy prawie na cala wypustke i czcionka jest pochylona ]:>

Nie bój się, będą też inne kształty klocków, a napis aktualnie jest lekko pochylony, może tego nie widać - poprawię. :P Usypanego LEGO tym razem nie będzie, może kiedy indziej...

 

nie za niskie te "wypustki" przecież ten klocek sie nie "zapnie" i maly chamfer na wypustki tez sie przyda

Chamfer jest na wypustkach, ewentualnie go jeszcze powiększę. Co do ich wysokości to wydaje mi się że jest proporcjonalnie dobra, przed oczami mam klocka i... no nie wiem wydaje mi sie ok. Niedługo pokażę nowy render. Liczę jeszcze na jakiegoś przyjaznego tutka o DOFie w Blenderze.

 

edit

Mały update, poprawiony chemfer na wypustkach i napis LEGO:

32a2da649f3f5e18m.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności