Skocz do zawartości

Render do wektoru


kajtom

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Potrzebuję uzyskać wektorowy renderek. Znalazłem tutorial jak uzyskać taki efekt w Mentalrayu ale efekt jaki uzyskałem nie jest zbyt zadowalający. Używam 3ds 9 i szukam do niego jakiegoś pluginu który będzie w stanie to zrobić.

Nie bardzo uśmiecha mi się korzystanie ze Swifta więc ciągle szukam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A czemu nie uśmiecha Ci się korzystanie ze Swifta? Oczywiście mówimy o pluginie do maxa, który bezpośrednio renderuje do ai/swf, a nie o oddzielnym programie ;)

 

Swift daje na prawdę świetne efekty i tak, jest AA (jeśli to miałeś na myśli pisząc ms)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu mnie zaskoczyłeś. Nie wiedziałem że jest też osobny plugin do maxa. Powiadasz że uzyskam dobrą jakość rysunku (bo na dobrą sprawę o to mi chodzi - uzyskać wektorowy rysunek przedmiotu do wykorzystania w instrukcjach itp)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę mieć i jedno i drugie :D . Wiem że kontur można zrobić choćby toonem ale mi chodzi o pełną skalowalność. Muszę mieć możliwość kontroli grubości linii. Myślałem żeby zrobić odpowiedni duży render i skalować go w dół ale ta opcja odpada bo ciężko by było uzyskać za każdym razem taką samą grubośc linii, nie mówiąc już o tym że w pewnym momencie niektóre szczegóły po prostu znikną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plasma to inna para kaloszy to taki bardzo okrojony max przystosowany do renderowania wektorow. To o czym ja pisalem (finaltoon) to takie male arcydzielo :D mozesz korzystac ze wszelkich dobrodziejstw (wlacznie z GI ) a efekt outline liczony jest w czasie rzeczywistym tzn przy zmianie parametrow niemal blyskawicznei widzisz zmiany. Zreszta oblukajcie strone ktora podalem decyzja bedzie prosta. Naprawde na maxa nie ma nic leprzego jeszli chodzi o szybkosc i jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności