Skocz do zawartości

Architektura


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje pomocy, tutów odnośnie modelowania wizek, czy inaczej obiektów architektonicznych. Interesuje mnie oświetlenie danej sceny, oraz odpowiednie operowanie renderem w celu uzyskania realistycznego efektu. Jaki render będzie najlepszy? Oraz takie małe pytanie, robienie coś w jakimś renderze to ustawianie "opcji" tekstury tak, by dała najlepszy efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

coz w przypadku renderowania to w dziale video tutoriale jest moj tutorial o mental ray'u magicznego przepisu na piekny render w nim nie ma ale dobrze wyjasnione parametry tego rendera wiec po obejrzeniu tego wystarczy ruszyc glowa co ustawiac by bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawde fajnie by bylo jakbys nauczyl sie odpowiednio nazywac tematy :)

Nie chce jakos marudzic, ale ostatnie pare twoich tematow zbiera sie w jeden "czy ktos moglby mnie nauczyc wszystkiego o wizkach i pomogl znalesc prace?"

 

Pokaz ze cos sam robisz, wrzuc chociaz 1 wizke, wtedy bedzie wiadomo w czym ci pomoc i jak pokierowac.

 

Za kursy "od zera do bohatera" placi sie calkiem spora kase, wiec jak chcesz takowego, moze pomysl o korepetycjach :)

 

tak czy siak, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koniecznie robic wizki obiektów architektonicznych to oprócz realistycznego światła zainteresuj się ogolnie architekturą, czytaniem rysunków arch., nazwami elementów baudynku itp. Mówię to bo wiem jak ciężko się współpracuje z osobą nie znającą tematu. Zamiast nazwać jednym słowem jakiś element budynku trzeba kilkoma zdaniami naprowadzać i językiem potocznym tłumaczyć o które miejsce chodzi. To taka rada ogólnie do wszystkich którzy chcą się tym zajmować. Na rysunkach często też rysuje się detale w uproszczeniu i warto wiedzieć jak one na prawde wyglądają (np. częsty błąd to robienie gigantycznych dachówek na domku albo rynny wyjęte ze skali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz koniecznie robic wizki obiektów architektonicznych to oprócz realistycznego światła zainteresuj się ogolnie architekturą, czytaniem rysunków arch., nazwami elementów baudynku itp. Mówię to bo wiem jak ciężko się współpracuje z osobą nie znającą tematu. Zamiast nazwać jednym słowem jakiś element budynku trzeba kilkoma zdaniami naprowadzać i językiem potocznym tłumaczyć o które miejsce chodzi. To taka rada ogólnie do wszystkich którzy chcą się tym zajmować. Na rysunkach często też rysuje się detale w uproszczeniu i warto wiedzieć jak one na prawde wyglądają (np. częsty błąd to robienie gigantycznych dachówek na domku albo rynny wyjęte ze skali)

 

Tutaj to już wprawne oko, logicyzm i ogólna wyobraźnia, co raczej posiadam.

 

I naprawde fajnie by bylo jakbys nauczyl sie odpowiednio nazywac tematy :)

Nie chce jakos marudzic, ale ostatnie pare twoich tematow zbiera sie w jeden "czy ktos moglby mnie nauczyc wszystkiego o wizkach i pomogl znalesc prace?"

 

Pokaz ze cos sam robisz, wrzuc chociaz 1 wizke, wtedy bedzie wiadomo w czym ci pomoc i jak pokierowac.

 

Za kursy "od zera do bohatera" placi sie calkiem spora kase, wiec jak chcesz takowego, moze pomysl o korepetycjach :)

 

tak czy siak, powodzenia.

 

Nazywać tematy, czasami nazwie się inaczej niż trzeba, a co do podsumowania, to to jest pierwszy temat który traktuje o wizach. Po prostu chcę się również nauczyć ładnie robić oświetlenie i korzystać z możliwości renderów, bez tego, realizm jest nieosiągalny.

 

tutki trutki i ...tutki:)

 

zawsze tez mozna sobie koopic exteriory jakies z evermotion:) i poogladac ustawienia...co i jak

 

Jak bym wiedział o co chodzi, to bym skomentował ^^

 

coz w przypadku renderowania to w dziale video tutoriale jest moj tutorial o mental ray'u magicznego przepisu na piekny render w nim nie ma ale dobrze wyjasnione parametry tego rendera wiec po obejrzeniu tego wystarczy ruszyc glowa co ustawiac by bylo dobrze.

 

Ahh... Musze zaraz poszukać.

 

Dobrze gadasz siwy, wlasnie zmienilem posade z "ogolny modeler" na "modeler architektury", brak znajomosci fachowych terminow boli.

 

"Ból to tylko uczucie, a uczucie można zwyciężyć". Mam nadzieję, że to nie jest anty-filozoficzne forum ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filozofujac niczego sie nie nauczysz - jak mowili wczesniej, zrob prosta scene z teksturkami i swiatlem, pokaz tutaj a na pewno sie dowiesz co z czym i jak :)

 

ps: a druga sprawa to ze powinienies sie interesowac budownictwem i architektura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filozofujac niczego sie nie nauczysz - jak mowili wczesniej, zrob prosta scene z teksturkami i swiatlem, pokaz tutaj a na pewno sie dowiesz co z czym i jak :)

 

ps: a druga sprawa to ze powinienies sie interesowac budownictwem i architektura

 

Scenę zrobię, ale będzie śmieszna dla weteranów wizek ^^

 

W 3D nie obowiązuje fizyka w scenach, więc nie muszę wnosić budynków tak jak to robi się na żywo. Potrenuje, pobawię się i jakoś nauczę się architektury lecz teraz nie wiem co trudnego jest w niej.

 

i na wstępie przejrzenie majstra i neuferta może pomoże bo na samej filozofii to daleko nie zajedziesz.

pozdrawiam

 

Filozofia filozofią ;) Czy ja mówię, że jestem filozofem? Chyba nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3D nie obowiązuje fizyka w scenach, więc nie muszę wnosić budynków tak jak to robi się na żywo.

ech.... jeśli chcesz robić wizualizacje budynków to *muszą* być zrobionie tak jakby fizyka w scenach obowiązywała bo inaczej będzie kaszanka - ale nie musisz mnie słuchać

jakoś nauczę się architektury

hiehiehie niektórzy uczą się 5 lat i nie "jakoś" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech.... jeśli chcesz robić wizualizacje budynków to *muszą* być zrobionie tak jakby fizyka w scenach obowiązywała bo inaczej będzie kaszanka - ale nie musisz mnie słuchać

 

No w pewnym sensie trzeba zachować logicyzm, bo nie możemy im dać lewitującego budynku czy innego cuda.

 

hiehiehie niektórzy uczą się 5 lat i nie "jakoś" :)

 

Ajjj tam ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tu "coś" oparte na tutku ~Temporala. Tragedia z cieniami, nie wiem jak usunąć efekt ziarna, zmniejszałem samplowanie ale nie pomagało. Używam światła mr Area Spot. A co do rendera, to chyba najelastyczniejszy jaki do tej pory zrobiłem.

 

http://img170.imageshack.us/img170/6509/render4kc4.jpg

 

Domek przyszłości ^^

 

Tu mam akurat render pomieszczenia, więc światło wpada tylko na dom. Czy jakbym chciał zrobić całe miasto ( na tło ) to lepiej użyć światła typu direct?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejszałem samplowanie ale nie pomagało.

bo trzeba zwiekszyc a nie zmniejszac :]

no i co do renderka to wiadomo nie ma bic brawa no ale jakis poczatek w dobrym kierunku jest przynajmniej nie uzyles MR nie ruszajac jego ustawien. Choc wsumie na poczatku wez sie za modelowanie jak w tym bedziesz wymiatal to pozniej swiatla renderingi i te sprawy. Zlotej zasady nie ma ale chyba tak jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba zwiekszyc a nie zmniejszac :]

no i co do renderka to wiadomo nie ma bic brawa no ale jakis poczatek w dobrym kierunku jest przynajmniej nie uzyles MR nie ruszajac jego ustawien. Choc wsumie na poczatku wez sie za modelowanie jak w tym bedziesz wymiatal to pozniej swiatla renderingi i te sprawy. Zlotej zasady nie ma ale chyba tak jest lepiej.

 

 

MR? Masz na myśli Material Editor? Modelować umiem, po prostu nigdy nie modelowałem mebli, a do tego to były modelowane bez żadnych referek i zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelować umiem, po prostu nigdy nie modelowałem mebli

szczerze? meble są zazwyczaj proste jak grubo ciosane klocki w porównaniu do np. samochodu, wiec skoro umiesz modelowac, to nie wiem w czym problem?

szkoda tylko, ze jesteś głuchy na rady kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności