Skocz do zawartości

Pytanie- Dom w robiniach


!Ewert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rodzice budują sobie domek i mam dla nich zrobić wizke, ale nie mam DWG a z kartek nie za bardzo mi sie chce:D może ktoś z was kiedyś robił ten domek i ma jeszcze model?

 

Sam bym zrobił bo wiem że to sprawa godzin, ale kurde jestem tak zalatany teraz że nie mam kiedy tego zrobić.

 

Link do strony gdzie jest ten domek:

 

http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44c0e14442ba3

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

uuu- nieco sie przestraszylem ;)...jezeli to dom z katalogu to przychodzi do kupujacego jako dokumentacja "papierowa" - pliki DWG sa prawdopodobnie wlasnoscia firmy, ktora te projekty sprzedaje- zatem watpie by ktos posiadal dokladnie te rysunki w tym formacie- oczywiscie jest szansa ze ktos mial do czynienia z "podobnym projektem" w ramach zlecenia "panie chce miec dom- o taki jak w tym katalogu tylko nieco inny" ;) i ma rys w DWG bazujace na tym projekcie ale ogolnie proponuje przerysowac zamieszczone rzuty samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co by się działo jakby każdy miał dwg do projektu? bez tego i tak powstają dziesiątki plagiatów. Częsta sytuacja: przychodzą kienci do biura arch. chcemy taki dom jak tu w kataogu. Gość mówi ok, zrobie wam, i robi :) Oczywiście projekt jest robiony po łebkach bez wdawania się w szczegóły zgodnie z zasadą :przez urząd przejdzie jakoś a majster na budowie jak doświadczony to i tak sobie poradzi. Jak się boi o posądzenie o plagiat to przesuwa okna, ściany działowe itp.

 

to tak na marginesie.

 

A jedyna szansa na zdobycie dwg to zrobienie ich z pdf które czasem firma udostępnia abo wysyła za prośbą mailem. Nie jest dużym problemem zrobić ten domek z jpg ale to troche więcej roboty.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tak na marginesie siwy - domki z katalogow sa najbardziej "po lebkach" robionymi domkami jakie widzialem -jak przejrzalem ich "dokumentacje" to sie "uchachalem"- wystarczy zajrzec na fora, na ktorych ludzie opisuja powstawanie ich "domow marzen"- gdzie chatki pomimo ze robione na podstawie tego samego proj. wygladaja zupelnie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tragedia z tymi typowkami ale ostatnio bylem milo zaskoczony dokladnosci opracowania jednego z domkow ktory adaptowalem.Z ciekawostek jedna z firm oferujaca takie wypasy specjalizuje sie takze w garazach typowych, dyskotekach typowych ,restauracjach typowych itd itp.Wszystko oczywiscie komponuje sie w kazdym kontekscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności