Skocz do zawartości

Problem z extrude


zerofun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemik. Przy modelowaniu czegokolwiek gdy wybieram obojętnie która opcje extrude (np. extrude edges) nie pokazują mi sie te strzalki do manewrowania. Musze wcisnąć W i tymi od poruszania robić extrude (tylko troche to nie wygodne) Wie ktoś coś na ten temat jak to przeskoczyć zeby było normalnie?

A i jeszcze jedna sprawa jak sie wyciągało pojedyńcze "polecenia" (nie wiem jak to inaczej nazwać) na pasek przybornika. Pamiętam ze klało sie z jakimś klawiszem na polecenie (np. cut faces) i jako mel to wyskkiwało do przybornika (tego paska z ikonkami)

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Co do extrude, to jeżeli chodzi co o wyskakujące okienko to w trybie Editable Mesh to czegoś takiego nie ma, a w Editable Poly musisz kliknąć obok przycisku na taki mniejszy.

Co do tego wyciągania, to nie wiem, bo nigdy nie próbowałem:p Zawsze se skróty klawiszowe ustawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ci maxiarze wszędzie się wepchną. W Mayi nie ma opcji editable poly ani editable mesh. Od kiedy to w maxie jest mel?

 

zerofun: Poszukaj w menu Display albo w Preferences.

 

Na drugie pytanie udzielę bardziej konkretnej odpowiedzi. Ctrl+Shift+Click na pozycję w menu dodaje ją do shelfa. Ewentualnie można luknąć do script editora i przeciągnąć z niego kod na shelfa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności