Skocz do zawartości

problem z assign controller!!!


thrcill

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Proszę o pomoc! Dziś usiadłem do kompa i po odpaleniu 3ds zauważyłem dziwną anomalię, która uniemożliwia mi prace. Niestety nie wiem jak to sie stało (jedyne co podejrzewam to nieudane odpalenie pewnego pliku maxowego przy poprzednim odpaleniu kompa).

Otóż: Teraz każdy obiekt który stworzę jest automatycznie tworzony w środku układu wsp. czyli ma nadane automatycznie koordynaty: (0,0,0). Gdy w zakładce "motion" sprawdzam w rolecie "assign controllers" jego składowe pozycji i rotacji, to zamiast (tak jak zawsze bylo) "Bezier Float" wszystkie sa typu "Float Script". Czy ktoś wie co może za to odpowiadać? Bardzo chcę uniknąć przeinstalowywania 3dsmax'a, a już przeszukałem wszystkie opcje które znam.

 

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wyluzuj - łatwizna. Wchodzisz w panelik motion.... zaznaczasz jakiś kontroler, który chcesz zmienić. Wciskasz ten przycisk nad obecnymi kontrolerami w okienku 'Assign Controller' - pojawi się cała lista dostępnych kontrolerów do wyboru. Dajesz dla kanału pozycji 'Position XYZ' i wciskasz 'Make Default', a dla rotacji 'Euler XYZ' i 'Make Default' i już :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szuszu83

Mam taki problem.Mam ksiązkę 3ds max 9 animacja 3d od podstaw. Robiąc robota w trzecim rozdziale natknąłem się na problem z ruchem po ściezce.Kontroler Path:-/ tzn robie według punktów w tym rozdziale:

...

5 Najpierw jednak utworzymy ścieżkę.W oknie Top w pobliżu robota narysuj koło (circle) o promieniu 140. jednostek

6. Zaznacz obiekt Dumnmy Robot i przejdz do panelu motion oznaczonego ikona toczącego się koła

7 w rolecie Assign controller zaznacz na hierarchicznej liście ściezkę położenia obiektu POSITION : Position XYZ.Kliknij ikonę Assign Controller nad oknem hierarchi.spowoduje to wyświetlenie okna z dostępnymi kontrolerami animacji.Wybierz dwukrotnym klinięciem kontroler Path Constrain.

8.Robot w scenie przemiescił sie zajmując połozenie na początku trajektorii......

 

I właśnie tutaj mam problem....bo robię krok po kroku i nic robot jakby nie drgnął....Nie wiem co mogę źle już robić...Może przy wcześniejszym tworzeniu dunny robot coś zepsulem??? Albo coś jest wciśnięte o czym bladego pojęcia nie mam...Blagam o pomoc bo to ma być na zaliczenie na mojej uczelni....Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szuszu83

No Bracie wielkie Dzięki!!!!!!! A do Helionu złożę oficjalną skargę , że nie wytłumaczyli :p Jeszcze raz wielkie dzięki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności