Jump to content

Tomala

Members
 • Content Count

  2,996
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Tomala last won the day on December 28 2011

Tomala had the most liked content!

Community Reputation

520 Excellent

2 Followers

About Tomala

 • Rank
  I love CATE
 • Birthday September 1

City (optional)

 • Miasto
  Wałcz
 1. Hej, dzięki za opinie. Dawno się nie bawiłem w renderingi i jestem trochę zacofany. Tak się zastanawiam czy w blenderze nie da się zrobić lepszych włosów niż te maxowe padaczki. Szukam materiałów ale trafiam na same tutki gdzie pokazują proste fryzury. Chyba trzeba zainstalować i pobawić się samemu bo nie ma co się łudzić że doczekam się porządnego hair systemu w maxie.
 2. Witam, zakładam teczkę do której będę wrzucał różne modele, głównie postacie i inne kreatury. Na początek taki diabełek inspirowany tym obrazkiem: https://www.artstation.com/artwork/k4nZNy Renderki z v-raya 3.6, światło jedna hdr'ka.
 3. Unifikacja normali na krawędzi działa i pewnie to jest rozwiązanie tylko trochę dużo roboty bo gdyby cos się zmieniło to trzeba by za kazdym razem jak cos zmienię w zbrushu edytować te normale. Obszedłem problem robiąc jedną texturę 4k zamiast czterech 2k i to mi wystarczy w tym przypadku bo będzie mniej roboty później. Dzięki.
 4. Jak użyję mapowania bez podziału na kilka textur to nie ma seemów na gołym modelu i po nałożeniu normalek. Normalki palone w zbrushu, w maxie i w toolbagu. Przy mapowaniu z kilkoma texturami nie ma jak nałożyć kilku textur bez zaimportowania modelu w kawałkach a wtedy nie ważne gdzie palę normalki seemy są widoczne i na gołym modelu i przy nałożeniu normalek.
 5. Hej, nie wiecie może jak w marmoset toolbag 3 nałożyć kilka textur na jeden obiekt? Wiem że można zaimportować model podzielony na kawałki tak jak uv ale wtedy widać seemy nawet na gołym modelu bez textur. Pytanie jak sprawić żeby te seemy zniknęły jeśli nie ma innego sposobu jak zaimportowanie modelu w kawałkach.
 6. Samsung ma produkować procki pod oprogramowanie do krypto-miningu może wtedy górnicy odczepią się chociaż trochę od kart graficznych. Swoją drogą gdybym miał taką siłę spekulacji to nakręcam taką krypto-walutę która bierze się z niczego(poza spekulacją), ludzie wpłacają miliardy i bańka pęka a ja mam ta całą kasę. Pewnie tak to działa. Bogaci się bogacą :) Ciekawe co tak na prawdę liczą te wszystkie procesory? Czy nie jest czasem tak że ktoś z góry potrzebował ogromnej mocy obliczeniowej postanowił wykorzystać sprzęt rozsiany po całym świecie. Postawienie ogromnych farm obliczeniowych nie zawsze jest możliwe chociażby ze względu na możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości energii elektrycznej.
 7. A to przepraszam, nie widziałem (a szukałem :) ) Powinno być na głównej, chyba że sprawa zbyt polityczna ;)
 8. Dziwne że nikt tego jeszcze nie wrzucił. Świetny filmik stworzony przez Juice dla IPN: [h=1][/h]
 9. Ja nie mam jeszcze żadnego doświadczenia z tą sprzedażą. Czekałem na nowy rok żebym w razie czego nie musiał się zaraz rozliczać. Czyli z tego co piszesz Traitor np turbosquid nie naliczy mi podatku za model sprzedany klientom spoza usa. No to nawet lepiej bo u nas chyba jest mniejszy podatek za takie rzeczy.
 10. Spyman według tego co ja zrozumiałem to chyba się mylisz. Serwisy typu TS i CubeBrush automatycznie pobierają podatek od tego co sprzedaż i rozliczają ze skarbówką. Gdyby trzeba było jeszcze płacić w Polsce to gdzie tu uniknięcie podwójnego opodatkowania? Potwierdzają to wpisy osób sprzedających na TS które czytałem już kilka lat temu. Nie wiem czy dalej tak jest. anesthetized musisz robić modele dobrej jakości ale przede wszystkim modele które się często przydają a jakie się przydają to czort wie :) Na pewno warto sprawdzić czy dany model który chcesz zrobić nie jest dostępny gdzieś za darmo.
 11. No nic wypełnię chyba ten formularz na tyle ile wiem i wyślę. Zobaczymy co z tego będzie. Najwyżej posadzą za malwersacje podatkowe :D Jakby jakieś czarne helikoptery leciały to pewnie po mnie ;)
 12. Obraźliwy to jest brak odzewu pomimo zapewnień ;)
 13. Dzięki za odpowiedzi. No właśnie ja to rozumiem tak że wypełniając W-8BEN bez numeru ITIN zabierają 30%. A co powiecie o tych polach które zaznaczyłem na czerwono? Foreign Tax Identyfying number czy tam mam wpisać NIP czy nic nie wpisywać tylko niżej wpisać datę urodzin? Druga część tego formularza rozumiem że mogę pominąć? Jest jeszcze kwestia tego czy po wypełnieniu formularza W-8BEN muszę iść do urzędu skarbowego i ich jakoś poinformować o całej akcji czy wszystko się kończy na wypełnieniu tych elektronicznych formularzy.
 14. Witam, Chciałbym wrzucić kilka modeli na zagraniczne serwisy typu turbosquid czy CubeBrush. Zacząłem od tego drugiego i ponieważ jestem zielony w tematach księgowo administracyjnych chciałbym się poradzić Was, być może ktoś już to wypełniał: http://imgur.com/a/9EOhz Jest to formularz W-8BEN z tego co zrozumiałem niezbędny do wypełnienia w serwisie cubebrush. I teraz sedno sprawy, nie mam numeru EIN ani ITIN. Czy bez tego da się sprzedawać? Jak będzie wyglądało opodatkowanie? Czy po wypełnieniu formularza muszę jakoś powiadomić urząd skarbowy? Chcę po prostu spróbować czy w ogóle da się coś w ten sposób sprzedać. Nie mam pojęcia jak to będzie szło ale nie chcę żeby mnie zwinęli za przekręty podatkowe. Może ktoś opisze swoje przygody z tego typu serwisami i jak to wyglądało od strony papierkowej? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy