Skocz do zawartości

Problem z kopiowaniem za pomocą klawisza "shift"


qba92

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem taki jak w temacie : z poziomu Editable Poly zaznaczam krawędź ściany i chcę skopiować dalej ścianę aby ta skopiowana była nadal połączona z początkową ściana (czyli przytrzymując shift powinno być OK) ale właśnie u mnie coś jest nie tak. Wcześniej ładnie mi sie skopiowało a teraz gdy zaznaczę krawędź wybiorę narzędzie przesuwania i przytrzymam shift to po kliknięciu na obiekt znikają strzałki osi i mimo że ruszam myszką nic się nie kopiuje. Proszę o rade albo inny sposób na uzyskanie takiego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

rzeczywiście, jeśli dobrze zrozumiałem to ta krawędź którą chcę skopiować jest zarazem narożem innej figury, z dwóch stron wychodzi płaszczyzna, a ja chce jeszcze trzecią płaszczyznę "wyciągnąć", w takim razie jak to zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wytłumaczę to na przykładzie szećsianu. A więc mam sześcian, konwertuje do Editable Poly, zaznaczam krawędź i (trzymając shift) chcę utworzyć pionową ścianę od krawędzi, (jakby sześcian jest siedziskiem fotela a ta ściana którą chcę utqworzycć jest oparciem fotela. O to mi chodzi

 

"nie wiem czemu chcesz ja "wyciagac" z pomiedzy dwoch plaszczyzn??" chcę ją wyciągnąć tak aby się ona skopiowała i pomiędzy nią a krawędzią podstawową (tą którą zaznaczałem do kopiowania) utworzyła się płaszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności