Skocz do zawartości

Obsługa backburnera


kylo25

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś może wytłumaczyć krok po kroku jak wyrenderować większe ujęcie przy pomocy Backburnera?

Wiem tyle,że w opcjach renderu trzeba zaznaczyć net render i włączam przycisk render,a dalej nie mam pojęcia co zrobić.

Nie mogę znaleść żadnego serwera.

 

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To znowu ja :D

Miałem ostatnio robotke i musiałem generować duży obraz.Nie mogłem włączyć tego backburnera i renderowałem regionami i cropami.To była udręka.

 

Nie moge zrozumieć tego backburnera.

gdy wciskam przycisk conect wyskakuje komunikat ,że menadżer nie znaleziony.

nie wiem,czy trzeba zakładać jakiś serwer,czy coś.

wiem,że ten program jest do renderowania sieciowego,ale ja chciałbym go używać do renderu na jednym kompie przy dużym użyciu ramu,bo maxa wywala gdy załaduje 2 giga.

Może miał ktoś podobny problem.

Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--zainstalowales backburnera ( BB) w katalogu program files

--wchodzisz do katalogu BB i odpalasz menagera ( standardowo nic nie trzeba robic w opacjach )

--odpadasz server - ustawiasz maske podsieci ( u mnie akurat 255 255 254 0 ) ktora znajdziesz w ustawieniach sieci , a takze IP lub nazwe kompa ( ja mam wpisana nazwe kompa bo o dziwo IP mi nie dziala normalnie jak powinno )

--dajesz ok i napisze CI ze po restarcie servera zachowa zamiany , restartujesz ( dziala tez bez restarta ) i napisze ze registration na ( podane IP ) ( dziwne bo podalem nazwe kompa ) jest accepted ; a tym samym w oknie menagera napisze ze registration na ( nazwa kompa ) jest succesfull

--odpalasz monitor - widac w nim po leewj na gorze przycisk - connect - nacisnij - wpisz IP ( te ktore podawales wyzej ) i zaznacz - automatic search / port na default - naciskasz OK i pojawi sie na liscie na dole KOMPUTER z zoltym kolorem

-- w maxie naciskasz F10 , na dole zaznaczasz NET RENDER , warto tez przy renderowaniu zabezpieczyc sie zaznaczeniem RENDER OUTPUT - tam wpisac sobie nazwe pliku wyjsciowego ( w kolejce kilku renderow sie przydaje )

--- odpalasz RENDER - wyskoczy okno - Network Job Assignment ( NJA )

-- wpisujesz maske podsieci ( jak wyzej )

-- zaznaczasz - include maps

-- zaznaczasz split scan lines - przyciskasz DEFINE - tutaj wpisujesz ilosc paskow ktore bedzie renderowalo lub wysokosc paska - render podzielony zostanie na czesci a potem po wyrenderowaniu wszystkich zostana automatycznie sklejone ; przy renderowaniu np 50 pix zauwazylem ze max dodaje automatycznie tjby "spad " - dodatkowe pixele marginesu tjby na zakladke ) dajesz OK

-- naciskasz Advenced - tam eneble i ponoc trzeba dac po 2 zera do tych 3ch pozycji ktore sie wlacza ( ale po co to nie wiem :/ ) , dajesz OK

-- naciskasz Connect - pojawi sie zielona lapka w oknie po prawej oraz uaktywni przycisk - Submit

-- patrzysz na okno monitora - pojawila sie pozycja z nazwa taka jaka jest wpisana w NJA - mozesz zatrzymac naciskajac na czerwona zarowke

- majac np 5 renderow mozesz powtorzyc czynnosci od momentu z f10- renderowanie nowego rendera - i zatrzymac sie na punkcie wyzej ; po uzbieraniu 5 renderow wylaczasz maxa i wlaczasz 5 renderow + dodatkowo 5 x sklejanie ( zobaczysz o co chodzi jak przecwiczysz )

-- wlaczy sie renderowanie , tjby sam renderer z maxa , mozesz sobie odpoczac na 3 dni od kompa :)

 

Mam nadzieje ze CI teraz ruszy , walczylem z tymi ustawieniami kilka a moze kilkanascie godzin bo cos nie wychodzilo ale w koncu zadzialalo i to co CI napisalem powinno chodzic . ( wiem ze moga byc problemy z IP - kolega ma neostrade , dodatkowo jakas dziwna wersje XP i nie moze odczytac prawidlowo maski podsieci , ale ja akurat mam z tym bez problemu )

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmorde ale jestem tepy!

dalej niemoge odpalic servera, poustawialem jak mowicie i w iknie servera ciagle szuka menagera. Zastanawiam sie czy wczesniej czefgos nienamieszlaem w ustawieniach. moglibyscie podac defautowe ustawy na server i menagera?

84e449a42ea093ce.jpg

------------

oki!

wywalilem maxa 9tke i jest dobrze do momentu jak z panelu maxa wlaczam net render ustawiam jak napisał delf77 i wysakakuje ze nieznalaz menagera

 

monitor,server i menager w oiknach zachowuja sie jak w opisie delfa77 wiec niewim co jest znowu zle.

d855a71c912bef1c.jpg

Help me!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz poprawnie IP w net renderze i czy masz porty dobrze ustawione np w menagerze - wazne zeby w tych wszystkich elementach - menager , server i net render byly te same wartosci , monitor sluzy tylko do monitorowania .

wazne ze juz masz z tego co piszesz ustawionego servera i monitora

wejdz na strone evermotion i tam jest jakis tutek ze screenami , moze to pomoze

korzystalem z wielu zrodel ale po godzinach walk z BB udalo sie , teraz od reki to wychodzi

 

edit :

robisz na 2ch maxach , jesli nie pojdzie to tak jak wywaliles maxa 9 , wywal jeszcze z rejestrow , ale mysle ze to nie powinno przeszkadzac ze sa 2 , trzeba wszystko sprawdzic krok po kroku , takze w opcjach menagera , servera i net rendera - czy sie np zgadzaja porty

 

edit :

widze teraz te scrreeny . NJA _ czy masz dobre IP ? i sprawdz w Advenced settings ten port czy jest dobry - taki jak w opcjach menagera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo79 Ja miałem podobny problem i ten sam komunikat na poczatku,ale upewnij sie czy masz dobrą maske podsieci,bo ja się męczyłem i okazało się,że mam inną maskę podsieci niż domyślna ,w moim przypadku była 255 255 240 0

 

Wszystko ładnie pięknie mi się renderuje,ale jeszcze go do końca nie skumałem.

 

Nie chce mi renderować złożonych scen z duża ilościa textur.

Wyskakuje komunikat "Missing maps error while saving scene"

za bardzo nie kumam,ale chodzi o coś,że gubi mapy.

Przy normalnym renderze z maxa jest wszystko ok.

Ja mam porozstrzelane mapy o całym kompie i po dyskach.

Nie wiem,czy trzeba wszystkie mapy wrzucić do jednego folderu razem z plikiem maxa czy jak??A może trzeba dodać jakiś path tylko nie wiem z czym.

 

Pomocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz dac patha ale ( byl niedawno taki watek ) warto robic porzadek z mapami i calym projektem - nagrywac konkretne , uzyte mapy do katalogu z projektem - latwo potem sie odnalesc w calosci .

co do tych textur to sie nie wypowiem , czytalem cos na forum na wielkosci textur ale to sie raczej nie odnosi do tego , sprobuj zgrac konkretne textury do jednego katalogu , podmienic je w materialach maxa i znow wyrenderowac w backburnerze ...

 

edit :

oo79 - tak wiec jak widzisz da sie odpalic BB :P

spoko , ciesze sie ze dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIEDZIALA

---------------

male pliki smiga ale jak daje duzy to niemoze go zapisac zawiesza sie. macie jakis pomysł , zrobilem testy i wyglada na to ze zalezy to od wielkosci sceny. Proste ida bez problemu a klopoty zaczynaja sie przy skomplikowanych,chcialbym wiedziec o co chodzi, radosc ma była przedwczesna??

 

doszedlem ze jednak pliki teksur musza byc w folderze ze scena i nalezy je przeladowac ponownie mateditorze, lecz z proxy juz niedziala tylko zawiesza scene. wiec jednak niezalezy to od wielkosci sceny .

-------------------

KASZANKA!

mordowalem sie kilka godzin i mam takie przemyslenia:

-sceny przy 0,5miliona poly nie ida tylko BB sie zawiesza i koniec.

- inne sceny czsem ida ale mozliwa jest sytuacja ze kolejnym razem zawiesi sie render :

Podsumowanie:

backburner zachowuje sie jak rozkapryszona baba!

--------------------------

Szkoda ze nie działa, ma ktos taki problem jak ja?

Zawias BB na na 3ds max job assistant przed samym renderem w paskach na 1-nym kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności