Skocz do zawartości

Odbicia w szkle - tekstura


Synthax

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jak zrobic ładne odbica w szkle, nie koneicznie sgodna zprawdą. Chce dac jakies zdjecie jako odbicie. Jak uzyskać efekt transparentnosci i łądnego refleksu. To co by naprawde sie odbijalo nie da dobrego efektu wiec chce jakos podciągnąć ten efekt

 

PozdrawiaM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

wrzuc sobie w slot "overrite max reflection / refraction" (w rendereze, nie w material edytorze) mapę hdri i kombinuj z jej multiplayerem (ale z multiplayerem mapy [tym razem w material edytorze], a nie multiplayerem tego slota w którym tą mape wrzuciłes, bo ten ostatnio dziala tylko jesli nie uzwasz mapy , a sam kolor z tego boxa obok). nie wiem czy sie wystarczająco jasno wyraziłem

 

Zawsze też mozna dać jakis plane z jakims materialem który chcesz zeby sie odbijal w szkle naprzeciwko tego szkła i odznaczyc mu w Object Properties wszystko poza "Renderable" i "cast reflections itp"

 

moze obrazek bedzie bardziej czytelny (hehe w końcu obraz wart 1000 słów)

 

tuthq3.jpg

 

nie mam pojęcia czy to najlepsza metoda (nawet nie wiem czy poprawna, ale ja tak czasem robię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loki: każda metoda jest poprawna jeśli daje dobry efekt ;)

 

generalnie istnieją trzy sposoby, dwa z nich wyjaśnił Loki. trzeci to wsadzenie mapy HDRI bezpośrednio do materiału, co daje czasami (niestety nie zawsze) bardzo dobry efekt. możesz też wyrenderować pass z odbiciami osobno i zmiksować to postprodukcji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności