Skocz do zawartości

scena 3D: szkolna łazienka


adam.rybarski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy projekt w V-Ray'u i wogóle pierwszy który umieszczam na forum. Jest to w miare dokladna kopia łazienki z mojej uczelni. Dorzuce jeszcze śmietnik(tylko musze sie uporać z wystajacą pogiętą folią) i poprawie grzejnik. Prosze o porady i krytyke. Co zrobic zeby bylo lepiej? :)

641f05a35de6b87b.jpgcb30dc4025e954ad.jpg

193979a5ea7c5118.jpg0ab84d42dd9e49da.jpg

e02986d4092839f8.jpg

to mój pierwszy post tutaj. przepraszam jeśli naruszyłem jakieś zasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tu jest refka cyknięta w tej łazience. Widok za oknem jest w niej przejarany nawet bardziej. Chciałbym sie zbliżyć jak najbliżej do zdjęcia. Co do narożników: prezentują się troche średnio. Chyba powinienem im odbijanie zmniejszyć i trochę kolor zmienić. Zwiększe też siłę odbijania kafelków i odbicia fresnela zastosuje zeby ściana naprzeciw nie reflektowała tak mocno.

ff28eab9b93b3f6a.jpg

 

Corel photo paint-troche ocieplone kolory.

0dc2266bf9a78e21.jpg

 

 

Opieprzajcie mnie za modelling i zjedzcie za niezgodność z refką ;] po to to tutaj wrzuciłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to co do modelu, to okna nie mają zawiasów, pojawia się natomiast bardzo dziwnie światło na ramach okiennych. Zlewy mają bardziej zaokrągloną tą pierwszą "półkę". Pojemnik na mydło ma trochę inny kształt tego przycisku (czy co to tam jest), brakuje też klapki w kontakcie. Ale powiem Ci, że naprawdę, gdyby nie kosz na śmieci, na który na początku nie zwróciłem uwagi, i widok za oknem (który u Ciebie jest trochę nienaturalny) to bym nie powiedział, które to fota a które to vizz. Gratulacje - popraw to co Ci napisałem i będzie spoko, chyba, że ktoś jeszcze coś zauważy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szok

 

uwagi przedmówcy + moze troszkę dopracować model grzejnika (górna kratka i podkreślenie oddzielenia bocznych scianek).

 

genialna praca, bardzo mi się podoba. U Ciebie rożnice między refką a renderem wynikają chyba juz tylko z niedoskonałosci V raya ;) QLLL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ładnie. niewiele w tej łazience jest po tak jest pewnie w realu. ale calkiem realistycznie wyglada. ładne odbicie na kafelkach. i realistyczny śmietnik. ale troche za ciemno i za bardzo zjarany widok za oknem. pzdr

To ze smietnikiem to raczej refka jest (chyba, bo ja sie juz pogubilem :P )

swietna praca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że chyba GI powinieneś podkręcić trochę, bo plamy się pojawiły na ścianie nad kaflami. Jak jeszcze dorobisz ten śmietnik na poziomie reszty to będzie ciężko referkę od rendera rozróżnić, mimo iż już jest ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można przyczepić się tylko do szczegulików, bo wszystko inne jest na wysokim poziomie:)

-Te osłoki przy wchodzeniu w ścianę są trochę większe

-medelniczka i zlew są bardziej podłóżne

Jak mówiłem to małe szczegóły, ale prócz swiatła już wspomnianego nic więcej nie widzę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności