Skocz do zawartości

Bardzo, bardzo wolny render.


Gość ja_ad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam problem z renderowaniem najprostszych scen w Vrayu. Wiadomo, że dodawanie opcji GI zwiększa nieco czas renderingu, no ale u mnie to już przesada. Zwykły teapot, kilka kulek i walec na plane'nie i renderuje mi to jakieś 200s (Vray+jakiś tam light+GI). W konsoli Vraya widzę, że używa on tylko 50 MB mojej pamięci, a chciałbym żeby wykorzystywał z niej dużo, dużo więcej (oczywiscie nie maximum). Proszę o porady,sugestie itd. Z góry dzięki. Moje parametry kompa: 2GHZ na procku, 1,5GB ramu, zintegrowana karta graf. 256MB. Nie zamierzam z 3DS MAXEM robić cudów, chodzi mi tylko o w miarę proste sceny obiektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

O ile kojarzę, to konsola Vraya nie pokazuje pamięci RAM w użyciu, tylko "Tree size", co jest raczej transformacją sceny na informacje przydatne do obliczeń. Używalność pamięci możesz sprawdzić w menadżerze zadań systemu, ale miej świadomość, że trzy minutki na scenę z GI to nie jest dużo. Biorąc pod uwagę twój komputer oczywiście. Strzelam, że procesor jednordzeniowy, jakiś starszy P4 lub Athlon XP? To głównie od procesora zależy prędkość renderowania, więc nie spodziewaj się cudów po takim potworze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności