Jump to content

arev

Members
 • Content Count

  2,456
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Everything posted by arev

 1. Źle przeczytałem "flachę"...
 2. "Orla Szparka"? I could do that...
 3. Wacom z Biedronki. Nie wspiera nachylenia i czegośtam jeszcze, ale poza tym bomba. Solidny, fajne piórko, dobrze łapie nacisk.
 4. Na mnie również zakończenie, jak i cały MGSV zrobił niesamowite wrażenie (drugie po Wiesku 3 w ostatnich latach). Ponoć końcówka stanowi zręczne powiązanie fabularne z Metal Gear 1 i 2, ale mnie osobiście to niezbyt przekonuje. Być może środki wyrazu tych pierwszych części były zbyt ubogie, żeby zestawić to obok siebie, a może to coś innego, nie wiem... Gra, w każdym razie, wybitna. Mój ulubiony moment - misja na platformie kwarantanny oraz przerywnik po niej. Wyciskacz łez :-)
 5. Wczoraj, po 110 godzinach gry, skończyłem Phantom Pain. Trochę na siłę wciska rozgrywkę online do trybu single player, ale poza tym bomba.
 6. PODOBNO mieli dodać AA podczas bake'owania. Ktoś wie czy się udało? Ew. czy jest jakiś magiczny guziczek, który muszę wcisnąć by zaczęło to działać? Znów zaczął mi się pojawiać komunikat "Circular dependency blablabla..." Dawno go nie widziałem. Nie tęskniłem :]
 7. Zamiast grać wczoraj w Phantom Pain czytałem Twój poradnik :D Fajnie zebrane myśli, na pewno roześlę!
 8. Q: Za co kocham Blendera? A: Za to, że gdy mam do wykonania jakąś prostą rzecz - np. poprawić hard edge - w czasie gdy "wiodące" softy wyświetlają splash screena, Blender otwiera siebie, plik, pozwala mi wykonać zadanie, po czym grzecznie eksportuje do FBXa. A wiodący soft ciągle na etapie splasha :D
 9. Kształt światła sugeruje, że pracujesz w 3ds Max - jest tam obiekt typu "Piston", który załatwi za ciebie kwestię odpowiedniego poruszania się tych elementów. Musisz tylko podpiąć odpowiednie elementy jako dzieci dwóch części tego tłoka.
 10. Ukłonem? Raczej kopią. Oglądało się przyjemnie, ale dla mnie jest to bardziej remake niż kontynuacja. Cóż, J.J. bezpiecznie podszedł do tematu. Tak, by nie urazić zagorzałych fanów oryginalnej trylogii i nie uszczuplić przypadkiem wywrotki pieniędzy, którą VII z pewnością i tak zarobi. Ja jestem raczej zawiedniony. Liczyłem na coś, czego wcześniej w SW nie było, a dostałem w sumie wszystko to, co już było.
 11. arev

  Unity3d

  Zaraz, zaraz... przedtem robiłeś takie coś: a na Playa wypuściłeś "Catch a Dot"? WTF?
 12. Wersja na Steamie też jest już zaktualizowana do 2.76.
 13. WordPress spisuje się świetnie i znalazłem plugin, który robi dokładnie to czego chciałem: https://wordpress.org/plugins/wp-dtree-30/ (dla potomnych).
 14. Dzięki, Rafał! SF Category Menu działa wprawdzie tylko na kategorie postów, ale nawet jeśli nie znajdę lepiej pasującego pluginu, to już samo menu stron WP spełni swoje zadanie. Dzięki za polecenie WordPressa :)
 15. Dzięki. Fajne narzędzie, ale brakuje mi tego drzewka kategorii. Mam sporo rzeczy do opisania i wrzucenie tego jako ciągłości wydaje mi się nieodpowiednie, choćby przez scrollowanie całej treści po kliknięciu na link. Zachowam sobie Documentera na przyszłość bo do prostszych rzeczy wydaje się rewelacyjny, ale aktualnie wciąż szukam.
 16. Potrzebuję stworzyć online'ową dokumentację programu. Odpowiadał by mi styl podobny do docsów z Unity, czyli z jednej strony drzewko tematów, z drugiej treść wybranego: http://docs.unity3d.com/Manual/class-Camera.html Czy zna ktoś jakiś fajny wzór do zrobienia czegoś takiego? Zależy mi na względnie prostym dodawaniu kategorii/treści i łatwości umieszczenia w sieci. Z góry dzięki, P.
 17. arev

  Unity3d

  +1 Mnie najbardziej boli skopane blendowanie animacji (konkretnie rotacji). W domu siedzę jeszcze na 5.1 i chyba długo tak zostanie.
 18. arev

  Unity3d

  W opcjach importu tekstury zaznacz "Alpha is transparency".
 19. arev

  Unity3d

  Jedne z najfajniejszych paczek kamieni na Asset Store są teraz dostępne za darmo: https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/6947 i https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/2452
 20. Jeśli kolega nic jeszcze nie potrafi to ja polecam RPG Makera. To nie jest złośliwość, tylko dobra rada. To świetny program by nauczyć się praktycznego stosowania algorytmów i zrozumieć co trzeba zrobić by na ekranie wydarzyły się określone rzeczy.
 21. Mniej więcej 25 lat temu byłem w Wiśle na zielonej szkole. Pamiętam, że prawie każdy chłopak przywiózł stamtąd zestaw takich gumowych figurek - były czadowe. Bardzo fajna praca, która obudziła we mnie wspomnienia : )
 22. Na Diablo 3 się zawiodłem. Nie dlatego, że było złą grą (nie było), tylko niedopasowaną do moich oczekiwań. Mam gorącą nadzieję, że tym razem historia się nie powtórzy. FF7 to mój ulubiony tytuł ever. Dla remake'a jestem nawet gotów kupić PS4. A potem wersję Steam, jak już wyjdzie. Chyba ustawię sobie sygnał SMSa na fanfarę z "siódemki" :]
 23. Polecam odkupienie pakietu, bądź samego PSa.
 24. Kupiłem poprzednią wersję i przez jakiś czas usilnie starałem się przerzucić z PS, ale nie dałem rady. Funkcjonalnie niewiele można zarzucić, ale toporność interfejsu jest niestety sporą przeszkodą w wygodnej pracy. Zwłaszcza jeśli równolegle używa się Photoshopa, np. w pracy. Może za kilka wersji...
×
×
 • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy