Jump to content

Photoline 19


adek

Recommended Posts

Pojawiła się nowa wersja programu Photoline do grafiki rastrowej (rozbudowanego o funkcje programu do grafiki wektorowej oraz DTP). Pisaliśmy o nim w poprzednim roku. Przez wielu użytkowników został oceniony bardzo dobrze. Informacja pojawiła się wtedy przy okazji innego tego typu oprogramowania opisywanego jako alternatywa Photoshopa.

 

Pełna treść: Photoline 19

Link to comment
Share on other sites

zastanawiam się nad zakupem pakietu CS6 lub właśnie czymś alternatywnym (obczaję ten soft na youtube, co jeszcze polecacie?). Czy sądzicie że warto wydawać 5-6k na CS6 z zamkniętą drogą update'u to dobry pomysł? Bo nie zamierzam płacić za wynajęcie softu dopóki klienci nie zechcą płacić za wynajęcie prac ;]

Link to comment
Share on other sites

Zatem Srebrny Lisie jesteś na straconej pozycji ;) Teraz wszyscy subskrypcje wprowadzają. Swoją drogą niecałe 2k rocznie pełnego pakietu, zawierającego wszystko co ma Adobe to nie jest dużo dla osoby, która ma klientów... Jak masz ich dwóch to słabo, ale nie sądzę, żebyś za projekty swoje kasował mniej niż te 2k... Ale może się mylę. Może masz wielu klientów, może zarabiasz więcej niż te 2k rocznie, więc troszkę (wybacz) śmieszy mnie Twoje podejście.

Ja w 100% zgadzam się, z ludźmi, którzy nie zarabiają na tym, studentami itp. ale przy komercji? Toż to takie polskie jest.

 

Żeby nie było, że mam naprawdę złe podejście do Ciebie albo co, ostrzegam, tak szczerze: http://antyweb.pl/trzy-lata-wiezienia-dla-handlarza-piratami-na-allegro-ilosc-nielegalnego-softu-na-aukcjach-poraza/

 

Jak chcesz kupić CS6 legalnie, to tylko i wyłącznie strona Adobe. Żebyś nie wtopił. Ale widzę, że ludzie się przesiadają, bo wiesz, kompatybilność z klientami, agencjami, wydawnictwami oraz drukarniami jest ważna. Zasadna jest Twoja obawa o tym pakiecie co go już nie zupgradujesz...

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie tak samo jak @arev, mi udało się kupić komercyjną wersję Master Collection CS6 za niecałe 4k, i mam gdzieś jakieś update'y, bo to co oferuje CS6 to i tak nie umiem wszystkiego używać, a to na co potrzebuję robić to mi wystarcza aż nadto. Nawet jeżeli jesteś PRO to możliwości CS6 w zupełności powinny Ci wystarczyć (@MorbidKarbid pisał kiedyś, chyba wtedy jak wchodziło CC, że mu to wisi, bo On nadal pracuje na CS4 i nie ma zamiaru zmienić, bo mu wystarcza), no chyba, że naprawdę potrzebujesz jakichś ich super nowych ficzerów. Ja tam jednorazowo wydałem cztery klocki i wiem, że pakiecik ten posłuży mi jeszcze wiele lat. Uruchamiam kiedy chcę i jak potrzebuję i nie muszę na chwilę dokupić licencji jeszcze na Premierkę, bo chcę szybko zmontować jakiś śmieszny film na YouTube'a :-)

Link to comment
Share on other sites

@Ja-CK-aL

Ja mam wrażenie że Adobe dotknęło mniej więcej sufitu z funkcjonalnościami i to co jest dobre (finansowo) dla nich nie jest dobre dla nas - twórców (logiczne prawda?). Jest do kupienia jeszcze mnóstwo pakietów CS6 - nie na allegro. Subskrybcję - na dzień dzisiejszy skreślam - nie mam zamiaru płacić za wynajem- chyba że mi będą płacić za wynajem moich prac :) Ponadto patrząc choćby na takiego Paintstorma - (nota bene ma w planach implementację narzędzi wektorowych ) - ma tak świetne narzędzia - jeszcze trochę i będzie miał naprawdę realnie stawiająca czoła Photoshopowi funkcjonalność. A jest jeszcze Krita i inne softy. Ja się zastanawiam czy nie zainwestować tylko w Indesigna (czy Scribus jest realną alternatywą?)

Wszyscy - to kto jeszcze poza Adobe?

 

@gnacik - dokładnie - w tym pakiecie zrobisz przeciesz wszystko - raster, wektor, DTP.

@makak - tyko czekać - powstanie w końcu soft który krok po kroku te ich subskrypcje wygasi.

 

Czy można gdzieś w sieci zobaczyć rzetelnie udokumentowane ficzery Powerline 19? Na ich stronie dość lakoniczna lista. Można tworzyć własne skróty klawiaturowe?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy