Skocz do zawartości

scena 3D: typowa 'blokowa klitka'


tob01

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak, miałem troche wolnego czasu, niestety bez internetu i zatrzymałem sie w martwym punkcie -oświetlenie.

Nie jest wymodelowane wszystko, ale ogólny zarys i nie mam pojęcia jak to oświetlić, otóż gdy dam prowizoryczne swiatlo w lampie (vray lights sphere) oraz na całej powierzchni sufitu wraylight-plane, niestety podloga jest ciemna a sufit przepalony.

Gdy dam mocne swiatlo w lampie wokolo jest przepalone a dół lazienki tez jest ciemny. Gdy dam na srodku lazienki sphere to odbija sie ono w lustrze i tez średnio to wyglada.

Gdy próbuje oswietlic Enviroments(zapomniałem jak to sie pisze, pisze z głowy), nawet gdy daje wartosc 2000, nie ma zadnej roznicy w 'jasnosci'

HELP

a tu screeny:

lazienka_progress3349.jpg

 

lazienka_progress4482.jpg

 

lazienka_progress5686.jpg

 

Jak zrobic zeby swiatlo bylo rozproszone i docierało do kazdego zakątka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

uzywaj swiatel IES - w necie na stronach producentow oswietlenia mozna pobrac pliki IES zawierajace informacje o rozchodzeniu sie danego swiatla - przerob najlepiej tutorial na ten temat ze strony Evermotion -i jeszcze inne o oswiatlaniu wnetrz przy uzyciu Vraya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam i nie wiem jak sie zabrać, jest to zamknięte pomieszczenie, do tego wąskie a wysokie, jest mi strasznie trudno uzyskać jakikolwiek efekt, licze na jakąś konkretniejszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności