Skocz do zawartości

[Info] Ciemnia rusza :D 05.09.2008r.


Sadowski25

Rekomendowane odpowiedzi

hehe, zabierasz się do tego jak do jeża. masz ciemnię a nie masz koreksu? ech... na pewno szybciej bym kupił koreks niż zaczął kombinować z otworkami i kupowaniem miliona ton papieru.

 

swoją drogą: wielokrotnie oddawałem do labu we wrocku negatywy. do testów jakoś zawsze mi wystarczało to co wypluł Pan Laborant. nie narzekałem za bardzo na kontrasty, kolory czy inne pierdy.

 

ech... ręczne wywoływanie opłaca się wtedy kiedy wiesz, że masz na błonie coś co jest zbyt cenne żeby oddawać w obce ręce :)

 

a ja nadal czekam na zdjęcia.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

do obskurnej kamery drewno wiśniowe... trochę się poprzewracało.. - rozumiem pasja..;) - a tak na serio to i pudełko po butach lub od zapałek wystarczy i kawałek puszki po napoju energetyzującym..:) i trocję taśmy klejącej..:) no i przeterminowany papier z fotonu...

 

(tak na marginesie, jaka jest teraz sytuacja z papierem..? bo jeszcze jak robiłem fotki to ilford sprzedawał fabryki lub przerabiał na fabryki z papierem do DRUKU cyfrowego...:)..???)

 

pozdrawiam.

 

co do koreksu, - Krokus is the best... polacy nie mogą się mylić.. (na allegro multum tego jest...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(tak na marginesie, jaka jest teraz sytuacja z papierem..? bo jeszcze jak robiłem fotki to ilford sprzedawał fabryki lub przerabiał na fabryki z papierem do DRUKU cyfrowego...:)..???)

 

Sytuacja z papierem.... DOBRA :D

wystarczy polookać po sklepach internetowych jak czarno-biale.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak... domyślam się, ale w sklepach już nie uświadczysz tego dobra... a już napewno nie dostaniesz "papieru" na podłożu kartonowym... tak myślę...

no i co się stało z Foma czeską..?

mieli takie fajne papiery miękkie...

 

kurcze świat dziczeje na naszych oczach..

kiedyś ktoś mi powiedział że fotografia tradycyjna odejdzie do lamusa... i stanie się zajawką pasjonatów.. - zaśmiałem się wtedy...

 

pozdrawiam..

 

P.S. polecam zrobienie sobie, kliszy na szkle, swoją własną Emulsję... w sieci na pewno są przepisy..

 

pozdrawiam again..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma barytów jak są....

Wszystko jest chłopie Tradycja nie upadła :D

 

Dodane:

Hmm dzisiaj doszedł mi obiektyw Janpol Color 55mm f/5,6....

Stan... : Prawie że fabryczny O_O

Edytowane przez Sadowski25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAM PARA PAM PAM !!!!!

http://sd-25.skynets.pl/gallery/DSC00001.jpg

http://sd-25.skynets.pl/gallery/DSC00002.jpg

http://sd-25.skynets.pl/gallery/DSC00003.jpg

http://sd-25.skynets.pl/gallery/DSC00004.jpg

Co tutaj Widzicie :D ??

Foma R-09 : Roźcieńczenie 1+50

Utrawalacz: Tetenal SuperFix Plus 1+9

Zwilżacz: Tetenal Mirasol 2000 1+400

Czas Wołania:

Agfa APX 100 135/12kl : 13minut 30 sekund

Mieszane : Cała 1 Minuta, a następnie odwaracanie (mieszanko) co minute.

Ilford PAN 100 36kl : 15minut

MIeszanie: 1-10minuty: co minutę j/w 10-15m co 2,5minuty.

Teraz schną :D

:D:D:D

Ps: Cyfrak brata padł. wiec robione SE k550i

 

Pozdrawiam Brać Analogową i troszkę cyfrową :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem zamieść też fotki z wyciągania filmu z kasetki i umieszczaniu go w koreksie, tylko pamiętaj o lampie błyskowej żeby było coś widać:D A tak już całkiem poważnie to zrób to co sugerowało Ci już sporo osób zamieść w końcu jakieś ZDJĘCIA, brak skanera to serio błachostka, Wystarczy zeskanować w dowolnym punkcie foto negatyw. Bo moim skromnym zdaniem ciągłe opisy tego w jaki sprzęt się zaopatrzasz połączone z jego zdjęciami i opisami co właśnie wywołałeś z podanymi czasami itepe itede jest bezcelowe. Chybą, że to był Twój, że tak to ujme pierwszy raz:D Tak czy siak zaprezentuj nam efekty a nie proces powstawania:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności